[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۳
  • دوره جدید

«گشت ارشاد» به دنبال دینامیت، روزنامه شیراز نوین

فیلم«بی همه چیز» با بازی هدیه تهرانی، در هفته‌ای که گذشت، با فروش یک میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومانی پس از «گشت ارشاد» و «دینامیت» جایگاه سوم گیشه را به خود اختصاص داد. به گزارش خبر آنلاین، سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۲۷ تا ۳ دی)، فروش ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی را با ۳۲۷ هزار و ۳۷۸ مخاطب تجربه کرد. با وجود اینکه در چند هفته اخیر تعداد فیلم‌ زیادی با حضور بازیگران شناخته شده روی پرده سینما رفته است اما در مجموع میزان فروش فیلم‌های سینمایی نسبت به دو هفته گذشته دو میلیارد تومان کاهش داشته است.
نگاهی به وضعیت اکران در پاییز ۱۴۰۰: با جذب بیش از سه میلیون مخاطب در فصل پاییز، سینمای ایران یک قدم دیگر به بازگشت به دوران قبل از کرونا نزدیک شد. آماری که در این سه ماه بیش از سه برابر نیم‌سال اول سال ۱۴۰۰ است.از مجموع فیلم‌های اکران‌شده در فصل پاییز فروش ۷۱ میلیارد تومانی نصیب سینمای ایران شد و این یعنی سه میلیون و ۱۷۵ هزار و ۴۹۱ مخاطب به تماشای فیلم‌های روی پرده نشستند. از این میزان فروش پاییز، سهم سه ماه مهر، آبان و آذر از گیشه کاملاً متفاوت است. گیشه مهر فقط شش میلیارد تومان فروخته است، گیشه آبان مجموع فروش فیلم‌هایش به ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و چرخش مالی فیلم‌ها در آذر به ۴۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است.
پرفروش‌های پاییزی: از فیلم‌هایی که در فصل پاییز اکران شدند «گشت ۳» به کارگردانی سعید سهیلی با فروش ۲۵ میلیارد تومان صدرنشین گیشه است، بعد از آن فیلم «دینامیت» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی که از ۱۰ تیر اکران شده با گردش مالی ۲۰ میلیارد تومان (فقط در فصل پاییز) در رتبه دوم پرفروش‌ها قرار دارد و فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی که در ۵ آبان اکران‌شده با فروش ۱۰ میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار می‌گیرد. 
جدیدترین فیلمی که اکران شد: فیلم سینمایی«صحنه زنی» با کارگردانی علیرضا صمدی، اکران خود را از ۱ دی آغاز کرد و پس از گذشت سه روز جایگاه هشتم گیشه را به خود اختصاص داد. فیلم سینمایی «صحنه زنی» با بازی مهتاب کرامتی، مجید صالحی، بهرام افشاری و لیندا کیانی برای اولین‌بار در سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اکران شد و توانست سیمرغ نقره‌ای بهترین کارگردانی را از آن خود کند. اسد با بازی بهرام افشاری، رئیس یک باند خلافکار است و همراه با دو دوست خود صحنه‌های جعلی تصادف می‌سازد تا از بیمه خسارت بگیرد.
سه فیلم پرفروش گیشه‌: در حال حاضر فیلم‌های سینمایی «گشت ارشاد ۳» با کارگردانی سعید سهیلی، «دینامیت» با کارگردانی مسعود اطیابی و «بی همه چیز» با کارگردانی محسن قرایی  به ترتیب جایگاه اول تا سوم گیشه را به خود اختصاص داده‌اند. تا دو هفته پیش «آتابای» جایگاه سوم فروش را داشت اما با اکران «بی همه چیز» این جایگاه تغییر کرد. در حال حاضر «شهر گربه‌ها» با کارگردانی سیدجواد هاشمی جایگاه چهارم و «آتابای» با کارگردانی  نیکی کریمی جایگاه پنجم جدول فروش را به خود اختصاص داده است. 
فروش‌های زیر ده میلیون تومان: فیلم سینمایی «بندر بند» با کارگردانی منیژه حکمت، آخرین جایگاه فروش فیلم‌های سینمایی را دارد. این فیلم که سه هفته پیش اکران خود را آغاز کرد تا کنون ۶۸ میلیون تومان فروخته و در هفته‌ای که گذشت، فروش یک میلیون ۳۰۰ هزار تومانی را برای خود ثبت کرد. فیلم «رُمانتیسم عماد و طوبا» با کارگردانی کاوه صباغ‌زاده که یک ماه است اکران شده هم اوضاع چندان خوبی ندارد، این فیلم پس از گذشت یک ماه تنها ۱۵۲ میلیون تومان فروخته است و در هفته گذشته نیز دو میلیون تومان را برای خود ثبت کرده است. فیلم‌های سینمایی «حکم تجدید نظر» و «تومان» هم به ترتیب جایگاه سوم و چهارم کم فروش‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. «حکم تجدید نظر» در مجموع ۲۶۳ میلیون تومان و هفته گذشته دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخت و فیلم سینمایی «تومان» با فروش چهار میلیون تومانی در هفته گذشته به کار خود پایان داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی