[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

شیراز در نمایشگاه پانزدهم تهران درخشید ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، غرفه شهرداری شیراز در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران میزبان مسئولان کشوری و لشکری همچون قائم مقام و معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت، مدیرعامل و رایزن تجاری حوزه عربی، مسئول کانون نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نشست تخصصی با طلایه داران صنعت گردشگری کشور بود. 
مصطفی مشفقیان معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ضمن حضور در این غرفه گفت: با توجه به اینکه شیراز، شهر جهانی صنایع دستی است، در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تلاش کردیم معرفی مطلوبی از آثار و صنایع دستی شیراز به ویژه هنرهای دستی کمتر شناخته شده داشته باشیم. 
معاون شهردار استقبال از غرفه شهرداری شیراز را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: از بسته‌های گردشگری سرمایه گذاری و آثار ارائه شده توسط هنرمندان شیراز و استان فارس استقبال خوبی شده است. 
مدیر گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در حاشیه این نمایشگاه گفت: شهر شیراز با داشتن ظرفیت‌های متعدد به ویژه در حوزه گردشگری مذهبی، یکی از طلایه داران گردشگری مذهبی در کشور است و از دیرباز مورد توجه زائران و گردشگران بوده است. 
حکمت نیا اضافه کرد: در کنار گردشگری مذهبی، توجه به ظرفیت‌های گردشگری سلامت، گردشگری فرهنگی و تاریخی و شهر جهانی صنایع دستی، شیراز را به عنوان یکی از اضلاع گردشگری ایران شناسانده است. وی با بیان اینکه نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی فرصتی برای معرفی هرچه بیشتر داشته‌های شیراز و جلب نظر مخاطبان و گردشگران است، تأکید کرد: تلاش داریم تمام داشته‌های شیراز در حوزه‌های مختلف مذهبی، فرهنگی، ادبی، صنایع دستی و... را عرضه کنیم. همچنین در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، محمد بحرانی هنرمند ارزنده کشورمان به‌عنوان نخستین سفیر گردشگری مسئولانه استان فارس معرفی شد. 
بر اساس این گزارش، پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته و سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است. در این نمایشگاه، هنرمندان صنایع دستی و فعالان گردشگری از همه استان‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را در زمینه‌های مختلف ارائه کرده‌اند و هیئت‌های تجاری مختلف از کشور‌های همسایه همچون عمان، افغانستان، تاجیکستان، عراق و... نیز حضور دارند. این نمایشگاه تا ۱۲ بهمن‌ماه دایر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی