[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

لیگ دسته دوم فوتبال کشور بازگشت ایمان سبز به نوار شکست، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
هفته دوازدهم لیگ دسته دوم فوتبال کشور بعد از ظهر دیروز به انجام رسید و نماینده شیراز تن به یک شکست دیگر داد.
در گروه دوم این رقابت‌ها، تیم ایمان سبز شیراز که به اصفهان رفته بود، برابر تیم ون پارس تن به شکست یک بر صفر داد و با 17 امتیاز در رتبه هفتم جدول باقی ماند.
در سایر بازی‌های این هفته گروه دوم، تیم مس نوین کرمان با یک گل بر فولاد نوین اهواز غلبه کرد. شهید قندی یزد با سه گل بر گل ریحان البرز غلبه کرد، شهرداری نوشهر در زمین خود با دو گل مغلوب عقاب تهران شد، اترک بجنورد با دو گل بر پاس همدان چیره شد.
در جدول تیم‌های شاهین بندرعامری با 22، فولاد نوین اهواز و ون پارس نقش جهان با 20 امتیاز دوم و سوم هستند.
هدایت تیم ایمان سبز شیراز بر عهده غلامحسین پیروانی مربی کهنه‌کار فوتبال شیراز است. محمد عباسی و علی صبوری دیگر چهره‌های نامدار فوتبال شیراز، دستیاران پیروانی هستند و دو مربی جوان به نام‌های فرزین زارع و علی پیروانی نیز در کادر فنی این تیم حضور دارند.
همچنین بازیکنان مطرحی چون امین شجاعیان، حکیم حزباوی‌پور،حمید جوکار، پوریا زارع و میلاد امیری نیز در ترکیب تیم ایمان سبز حضور دارند.
مسابقات لیگ دسته دوم در فصل جاری همانند فصل گذشته با حضور ۲۸تیم در ۲ گروه ۱۴ تیمی ‌و به صورت رفت و برگشت در حال برگزاری است که درپایان این مسابقات:
• تیم‌های اول جدول رده‌بندی نهایی مسابقات  در هر گروه (مجموعاً ۲تیم) به طورمستقیم به رقابت‌های لیگ یک کشور درفصل آتی (۱۴۰۲-۱۴۰۱) صعود خواهند کرد.
• تیم‌های دوم جدول رده‌بندی نهایی مسابقات، به مرحله پلی‌آف لیگ دسته دوم راه پیدا خواهند کرد. این مرحله از مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد که در پایان مسابقات پلی‌آف، تیم برنده مجموع این دو دیدار به عنوان سومین تیم صعود کننده از لیگ دسته دوم به مسابقات لیگ یک در فصل آتی (۱۴۰۲-۱۴۰۱) راه پیدا خواهد کرد.
•تیم‌های سیزدهم و چهاردهم رده‌بندی نهایی مسابقات (مجموعاً ۴ تیم) به رقابت‌های لیگ دسته سوم در فصل آتی  (۱۴۰۱-۱۴۰۰) سقوط خواهند کرد.
• تیم‌های سوم لغایت دوازدهم رده‌بندی مسابقات به همراه تیم بازنده مرحله پلی‌آف (بند۲) مجموعاً ۲۱ تیم جواز حضور در مسابقات لیگ دسته دوم در فصل آتی (۱۴۰۲-۱۴۰۱) را خواهند داشت.
•رقابت‌های لیگ دسته دوم در فصل آتی (۱۴۰۲-۱۴۰۱) با حضور ۲۸ تیم شامل: ۳ تیم سقوط کننده از لیگ دسته اول در فصل جاری، ۲۱ تیم باقیمانده از لیگ دسته دوم، به همراه ۴ تیم صعودکننده از رقابت‌های لیگ دسته سوم خواهد بود که  در دو گروه مسابقاتی ۱۴ تیمی ‌و به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی