[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

مایلی‌کهن: حالا حمله به اسکوچیچ بی انصافی است!، روزنامه شیراز نوین

محمد مایلی کهن مدعی است که بازیکنان باید به مدیریت جدید فرصت اجرای برنامه‌ها را بدهند و مطمئناً از شرایط مالی این باشگاه طی سالیان اخیر باخبر بوده‌اند.
بازیکن و سرمربی اسبق تیم ملی که سابقه حضور در پرسپولیس را نیز در کارنامه دارد با همان ادبیات خاص و رُک خودش به موضوعات اخیر فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس پرداخته است. او با مخالفت نسبت به رفتار بازیکنان این تیم نسبت به اعتصاب و عدم تمرین، مدعی است که آن‌ها از شرایط این باشگاه طی فصول اخیر با خبر هستند و با تغییرات صورت گرفته در بخش مدیریتی باید صبر بیشتری پیشه کنند.
او در خصوص وضعیت این باشگاه بعد از استعفای یحیی گل محمدی می‌گوید: مشکلات مالی همیشه وجود دارد و سؤال من این است که چرا بازیکنان پرسپولیس از مدیریت قبلی پول‌شان را نگرفتند و در آن مقطع شرایط باشگاه و بی‌پولی آن را درک کردند. به هرحال تغییراتی صورت گرفته و آن‌ها باید بدانند که هر تغییری نیازمند زمان است. من با درویش پیش سابقه همکاری ندارم ولی می‌گویم نه ایشان خوب است نه بد. واقعیت این است که مگر تیم مدیریتی جدید چند روز است که به پرسپولیس آمده و این را دوباره می‌گویم مگر در این هیئت مدیره پرسپولیس چند عضو اقتصادی وجود دارد که بتواند مشکلات مالی را حل کند؟
پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه با این تفاسیر آیا یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس جدا خواهد شد یا خیر گفت: من پیشگو نیستم بدانم ایشان جدا خواهد شد یا خیر؟
مایلی کهن با انتقاد نسبت به بحث تکراری خصوصی سازی سرخابی‌ها و با اشاره به اینکه مطمئناً این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار نخواهد شد و تمام شرکت‌ها به شکلی زیرمجموعه دولتی هستند، گفت: مدت‌هاست که بحث خصوصی‌سازی مطرح می‌شود و مدام تاریخ جدید برای خصوصی‌سازی این دو باشگاه اعلام می‌شود اما من یک سؤال از شما دارم، الآن شما جای خصوصی می‌بینید که شما بخواهید این دو باشگاه را به آن بدهید، همه به نوعی وابسته به دولت هستند.
مربی سابق تیم ملی در خصوص اینکه گفته می‌شود حضور تیم ملی در یک گروه آ‌سان باعث شد این تیم به جام جهانی صعود کند، گفت: مگر در دوره‌های گذشته در گروه تیم ملی تیم‌های دیگر حضور داشتند، همیشه در آسیا همین تیم‌ها هستند که بین‌شان قرعه‌کشی می‌شود، حریفان مشخص می‌شود، مگر قرار بوده تیم‌هایی مانند پرتغال و آرژانتین در مقدماتی آسیا حضور یابند؟ همان کسانی که می‌گویند گروه تیم ملی آسان بود مگر در مرحله مقدماتی در آستانه حذف شدن نبودیم، زمانی که همین آقای ویلموتس بود همین نتایج به دست آمد و الآن هم باید این همه به آن پرداخت شود.
مایلی کهن با تمجید از اقدامات صورت گرفته برای ورود هواداران زن به استادیوم گفت: مایه خوشحالی است و فقط امیدوارم حرمت‌ها شکسته نشود بعضاً الفاظی به کار می‌رود که در شأن ورزشگاه‌های ما نیست اما در این بازی اتفاق خاصی نیفتاد.
سرمربی اسبق تیم ملی که در مقطعی منتقد دراگان اسکوچیچ بود، درباره عملکرد سرمربی تیم ملی گفت: به هر حال من مثل بعضی از افراد نیستم که خیلی زود رنگ عوض کنم، شاید ابتدا از آقای اسکوچیچ خوشم نمی‌آمد و آن هم به خاطر اینکه هیچ کارنامه درخشانی نداشت اما الآن بی‌انصافی است که بخواهیم از وی انتقاد کنیم.
وی در واکنش به انتقاداتی که نسبت به علاقه دراگان اسکوچیچ به بازیکنان لژیونر وجود دارد، گفت: به هر حال با استفاده از همین لژیونرها تیم ملی موفق بوده، اگر همین بازیکنان لیگ را بازی می‌داد و تیم ملی موفق نمی‌شد خود شما نمی‌گفتید چرا این همه لژیونر داریم و چرا از آن‌ها استفاده نمی‌شود.
سرمربی اسبق تیم ملی درباره انتظاراتی که بابت صعود شاگردان اسکوچیچ از مرحله گروهی جام جهانی شکل گرفته نیز گفت: ان‌شاءالله که صعود کند اما کار خیلی سخت است، فوتبال ورزشی است که غیرقابل پیش بینی است و احتمال هر نتیجه‌ای در آن ممکن است. هر موفقیتی قطعاً نیازمند برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری است. بیش از 10 ماه فرصت تا جام جهانی باقی مانده است و باید از تک تک لحظات و فرصت‌ها سود برد و با یک برنامه ویژه وارد مسابقات شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی