[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

ایران یک - امارات صفر؛ چهاردهمین برد برای «مسافر» دوست‌داشتنی، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی فوتبال ایران که پیش از این صعودش به رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر را قطعی کرده بود، در هشتمین دیدار مرحله نهایی انتخابی خود برابر امارات به پیروزی رسید. به گزارش مهر، تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی قطر ساعت ۱۸ دیروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف تیم ملی امارات رفت که این دیدار با برتری یک بر صفر ایران به پایان رسید. مهدی طارمی(۴۴) برای ایران گل زد.
ملی پوشان کشورمان برای اینکه بتوانند به دروازه امارات نزدیک شوند، تلاش زیادی انجام دادند اما نتوانستند خطر جدی را روی دروازه این تیم ایجاد کنند و دفاع منظم و بدون اشتباه حریف این اجازه را به آنها نداد تا در ۳۰ دقیقه ابتدایی کار خاصی انجام دهند. با این حال در دقیقه ۳۲ همکاری خوب محرمی با جهانبخش توپی را در آستانه ورود به دروازه نصیب مهدی طارمی کرد که این بازیکن برای زدن ضربه آخر چند سانتی‌متر کم آورد تا توپ عرض دروازه را طی کند و به بیرون برود. تلاش بازیکنان ایران در دقیقه ۴۴ بالاخره جواب داد و علیرضا جهانبخش پایه گذار این گل شد. کاپیتان ایران با کنترلی عالی از جناح راست به سمت دروازه امارات حرکت کرد و با ارسالی دقیق قلی زاده را در موقعیت گل قرار داد، اما ضربه سر این بازیکن به تیر عمودی دروازه برخورد کرد؛ اما در برگشت مهدی طارمی این توپ را به گل برتری شاگردان اسکوچیچ تبدیل کرد.
نیمه دوم با اتفاق خوبی برای ایران همراه نبود و صادق محرمی که در نیمه اول یک کارت زرد دریافت کرده بود، چهار دقیقه بعد از شروع بازی در نیمه دوم خطای شدیدی را روی بازیکن حریف انجام داد و با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا کار تیم ملی سخت شود. در دقایق پایانی تیم ملی امارات که در این دیدار چندان زهردار نبود، حملاتی را روی دروازه امیر عابدزاده پی ریزی کردند اما این موقعیت‌ها آنقدر خطرناک نبود که دروازه ایران را با خطر جدی مواجه کند.
تیم ملی فوتبال ایران با برد یک بر صفر برابر امارات به چهاردهمین برد خود با دراگان اسکوچیچ دست پیدا کرد تا رکورد این تیم با سرمربی کروات خود ماندگارتر شود. ملی پوشان کشورمان با این پیروزی ۲۲ امتیازی شدند و در صدر جدول گروه اول باقی ماندند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی