[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

فارس در شاهراه سازندگی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
استاندار فارس با ارائه آمار و ارقامی به تشریح فعالیت‌های دولت در آستانه دهه مبارک فجر پرداخت. دکتر محمدهادی ایمانیه صبح سه شنبه 12 بهمن ماه با تبریک سالگرد پیرزوی انقلاب شکوهمند اسلامی در جمع اصحاب رسانه به تشریح پروژه‌های استان پرداخت و خاطرنشان کرد: مبلغ کل هزینه‌ پروژه‌ها بیش از 66میلیون ریال است که شامل ۱۸ پروژه در حوزه آب آشامیدنی، ۴۶ پروژه در حوزه راه‌های اصلی، فرعی، روستایی و عشایری و ۴۶ پروژه در حوزه فضاهای آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش هنری و رفاهی مراکز آموزش عالی و مراکز فرهنگی و هنری است. وی با تشریح عملکرد دولت در یکی از حوزه‌های مهم و زیرساختی استان گفت: ۵۹ پروژه در امور بهداشت و درمان با اعتبار ۴،۳۷۰،۹۸۳میلیون ریال، ۸۱ پروژه در امور برق شامل نیروگاه، پست، خطوط انتقال، برق رسانی روستایی و... با اعتبار ۳،۳۰۱،۷۲۴میلیون ریال، ۱۱۹ پروژه عمران شهری و روستایی با اعتبار ۱،۷۲۴،۳۷۳میلیون ریال، ۱۳۰ پروژه در حوزه مسکن شهری و روستایی با اعتبار ۱۲،۹۵۵،۰۱۷میلیون ریال، ۳۵ پروژه در امور ورزشی با اعتبار ۲۷۵،۹۶۰میلیون ریال، سایر پروژه‌های عمرانی و زیربنایی، خدماتی و رفاهی شامل ۷۸ پروژه به اعتبار ۱۴،،۴۹۰،۷۱۱میلیون ریال و ۱۱۷ طرح تولیدی بخش صنعت و کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲۳،۳۹۸،۴۳۳میلیون ریال آماده بهره برداری هستند. دکتر ایمانیه به جهش ملی مسکن نیز اشاره نمود و اظهار داشت: طبق برنامه‌ای که برای استان فارس تبیین شده است، ۲۶۰هزار مسکن طی چهار سال آتی در استان ساخته خواهد شد و اکنون در حال تأمین زمین برای این تعداد مسکن در همه شهرستان‌ها هستیم. وی در ادامه آب‌رسانی از خلیج فارس را نیز از سه مسیر در شرق، مرکز و غرب به استان مهم دانست و افزود: پنجشنبه گذشته از این پروژه در لامرد و مهر بازدید کردیم. خاک‌برداری‌های لازم انجام شده است و آب از پارسیان و لامرد وارد استان خواهد شد. همچنین قرارگاه آب جهت تأمین آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی استان در کنار آب آشامیدنی با تلاش ۹ سازمان در کنار هم نخستین قرارگاه ایجاد شده است. عالی ترین مقام دولت در استان فارس در ادامه با تأکید بر لزوم توزیع پروژه‌ها در تمام شهرستان‌های استان و رعایت عدالت افزود: ضمن تلاش برای توزیع امکانات در کل استان از شرایط فعلی راضی نیستیم و تلاش بر این است که جهت‌گیری و مدیریت استان به سمت توزیع عدالت در کل استان باشد. 
وی در ادامه دیدار با خانواده‌های سیاسی و زندانی‌های قبل از انقلاب را در دستور کار خود در دهه فجر عنوان کرد و گفت: با توجه به بالا بودن سن این افراد شخصاً به دیدار آنها خواهم رفت.
 وی در ادامه به پیگیری آزادراه شیراز- اصفهان اشاره کرد و گفت: این آزادراه شامل هشت قطعه می‌باشد که شش قطعه پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد دارد و تا چند ماه آینده زیر بار ترافیک می‌رود. قطعه ۷ نیز با تلاش هزاران نفر نیرو در حال فعالیت است و تا نیمه دوم ۱۴۰۱ زیر بار ترافیک خواهد رفت. همچنین درمورد قطعه هشت نیز هیئت دولت هفته گذشته اعلام کرد که با مشارکت ۷۰ درصدی وزارت راه و ۳۰ درصدی وزارت دفاع این قطعه را به زودی اجرایی خواهد کرد که تأثیر بسزایی در تسهیل راه‌های دسترسی به اصفهان خواهد داشت. دکتر ایمانیه دومین قرارگاه را قرارگاه مسکن دانست و گفت: با توجه به اجرای طرح نهضت ملی مسکن و نیاز به ایجاد جهش جدی در این حوزه این قرارگاه ایجاد شد. او سومین قرارگاه را قرارگاه فرهنگی و اجتماعی دانست که در برش فرهنگی استان لحاظ خواهد شد. استاندار فارس در ادامه با اشاره به اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهوری اظهار داشت: ۱۴هزار میلیارد تومان اعتبار مصوبات سفر ریاست جمهوری بود که تاکنون دو قسط آن پرداخت شده و در تلاش هستیم تا مابقی نیز هرچه سریع‌تر تخصیص یابد. 
وی در ادامه با اشاره به برگزاری جلساتی با استانداران بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد گفت: این سه استان رتبه ۵ آمایش کشور هستند و لذا بر اساس جلساتی که با استانداران این دو استان برگزار شده است، بنا شد ۶ موضوع شامل آب، راه، انرژی، گردشگری، سلامت و محیط زیست در اولویت باشد که همکاری جدی‌تری را میان هر سه استان می‌طلبد. وی در پایان با تأکید بر این نکته که مدیران بزرگ‌ترین گروه ملزم به اجرای رهنمودهای امام(ره) هستند، خاطرنشان کرد: اگر مدیری نمی‌تواند خودش را با آرمان‌های انقلاب منطبق کند، از مسئولیت‌ 
خداحافظی کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی