[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

شهرداری صدرا: نواقص شهری صدرا مدیریت و برطرف شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر صدرا، جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید کشور در صدرا حضور یافت تا ضمن بازدید از پروژه‌های در دست اجرای شرکت عمران صدرا، از جمله جاده قره پیری و پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن، از مشکلات موجود در شهر صدرا نیز مطلع گردد.
در پایان این بازدید و در جلسه ای که با حضور علی جعفری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید کشور، حجت الاسلام حسین نژادیان امام جمعه، روشن سرپرست شرکت عمران صدرا، اعضای هیئت مدیره شرکت عمران صدرا، سرهنگ آزاد جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امیرالمؤمنین، شمس مشاور ویژه استاندار فارس، فیروزمند رئیس شورای اسلامی، مرتضی زارع رئیس کمیسیون عمران و سرمایه گذاری شورای اسلامی و برخی دیگر از معاونان و مدیران برگزار شد، پرنیان شهردار صدرا ضمن خوشامدگویی و قدردانی از حضور جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و شمس مشاور ویژه استاندار فارس و سایر مدیران و مسئولان، بیان کرد: شهر صدرا از اوایل دهه هفتاد پایه گذاری شد و شهرداری این شهر هم از سال 1389 تأسیس شده است و مدیریت این شهر به مدت 11 سال در اختیار مجموعه شهرداری بوده است. پرنیان اظهار داشت: در سال 1400 با حضور شورای جدید برای جبران کاستی‌های گذشته و نیازهای زمان حال برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت طراحی شد تا نواقص شهری صدرا مدیریت و برطرف شود. وی افزود: مجموعه مدیریت شهری و کارشناسان شهرداری در طی یک ماه تمام پروژه‌هایی که می‌بایست در شهر صدرا انجام شود را جمع آوری و برآورد ریالی آن را اعلام نمودند و مشخص گردید در حال حاضر شهر صدرا بودجه ای معادل ۱۲۰۰میلیارد تومان برای رسیدن به شرایط مطلوب در حوزه خدمات شهری نیاز دارد. پرنیان با اشاره به اینکه اعتبار شهرداری در سال آینده ۲۵۰میلیارد تومان می‌باشد و 40 درصد این اعتبار به پروژه‌های عمرانی تخصیص داده خواهد شد، گفت: شهر صدرا در حوزه خدماتی تقریباً ۱۱ سال عقب می‌باشد و این عقب‌افتادگی‌ها مربوط به چند سال اخیر نمی‌باشد. سیاست‌های نامناسب مسئولان گذشته شهر و افزایش جمعیت و رشد فزاینده مسکن در صدرا باعث این مشکلات گردیده است. پرنیان اظهار داشت: در طرح اولیه، شهر صدرا برای اسکان ۴۵هزار نفر طراحی شده بود و حداکثر ضابط سه طبقه و چهار طبقه بوده که با وجود برنامه مسکن مهر و اقدام ملی مسکن، ضابطه ساخت به ده طبقه افزایش یافته است. پرنیان خاطرنشان کرد: در بحث مسکن بایستی به اقشار کم درآمد کمک شود تا کمبود مسکن این قشر از جامعه جبران شود و ما از طرح‌های اقدام ملی و نهضت ملی در حد توان و اختیارات قانونی حمایت می‌کنیم؛ به گونه ای که هزینه عوارض را برای طرح‌های اقدام نهضت ملی به کمترین میزان رسانده‌ایم و حدود 65 درصد تخفیف در نظر گرفته 
شده است. 
شهردار صدرا با بیان اینکه وقتی جمعیت زیادی در یک بازه زمانی کوتاه در یک شهر مستقر می‌شوند باید زیرساخت‌هایی چون فضای ورزشی، سبز، درمانی، آموزشی و فرهنگی نیز فراهم گردد، گفت: در حال حاضر مجموعه شهرداری به تنهایی قادر به رفع مشکلات گذشته نیست؛ زیرا درآمد شهرداری یک درآمد محدود است و صرفاً جواب‌گوی بخشی از نیازها و مشکلات این شهر است. پرنیان شهردار صدرا از جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید درخواست کرد در حل مشکلات و تکمیل زیرساخت‌های صدرا و برآورده کردن مطالبات بحق مردم این شهر، مجموعه شهرداری را یاری نمایند و به سرعت نسبت به رفع کمبودها و کاستی‌ها اقدام گردد. وی همچنین با اشاره به ساخت مجتمع‌های بلندمرتبه در شهر صدرا و لزوم استقرار یک دستگاه ماشین نردبان 32 متری آتش نشانی در صدرا، از سرپرست شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید خواستار خرید و اختصاص این ماشین به شهرداری صدرا شد تا در مواقع لزوم بتوان در کمترین زمان در حوادثی که در مجتمع‌ها ممکن است اتفاق افتد، به کار گرفته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی