[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

کرونا خیز برداشت ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، بستری ۱۹۸ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های فارس طی شبانه‌روز گذشته را آماری نگران‌کننده خواند و‌ گفت: وضعیت کرونا در استان هر لحظه بحرانی تر می‌شود.
سید وحید حسینی در نشست دیروز ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت شیوع کرونا در فارس گفت: حساسیت مردم نسبت به ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یافته و این موضوع وضعیت استان را بحرانی تر می‌کند.
او با اعلام اینکه طبق رنگ بندی جدید ویروس کرونا، وضعیت شیراز، زرقان و گراش قرمز شده است، تأکید کرد: هم‌اکنون زمان بی توجهی و سهل‌انگاری در برابر کرونا نیست و ضرورت دارد شهروندان بیش از پیش نسبت به این بیماری خطرناک، احساس مسئولیت داشته باشند. سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با اشاره به سرایت‌پذیری بالای اُمیکرون و سرعت انتقال آن در بین افراد جامعه، عنوان کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۱۹۸ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که این امر موجب نگرانی مجموعه سلامت شده است و با تداوم بیتوجهی‌ها و سهل‌انگاری‌ها در برابر این بیماری، با عواقب جبران‌ناپذیری مواجه می‌شویم.
حسینی ادامه داد: افزایش مراجعه به مراکز ۱۶ساعته و روند افزایشی موارد بستری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان، نشانگر سرعت بالای انتقال و بیماری‌زایی سویه اُمیکرون است؛ بنابراین هرگونه بی‌توجهی، ساده‌انگاری و رعایت‌نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، در شدت چرخش و انتقال این بیماری در جامعه تأثیر بسزایی دارد.
او با اشاره به موج ششم ویروس کرونا، خواستار همراهی و همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی در افزایش نظارت‌ها در زمینه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه در اماکن پرتردد شد.
مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با بیان نقش مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا (۱۶ساعته) در پیشگیری و درمان زودهنگام افراد مشکوک و دارای علائم ویروس کرونا توصیه کرد: ضرورت دارد شهروندان در صورت مشاهده علائم ابتلا به ویروس کرونا، با پرهیز از هرگونه خودمراقبتی، به مراکز ۱۶ساعته مراجعه کنند. حسینی در ادامه این نشست آخرین وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در مناطق مختلف استان، علل جان باختن مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته، وضعیت بیماران بستری در بخش‌های عادی و ویژه کرونا در استان، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ و روند انجام تست‌های PCR و سریع، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ساعته و روند اجرای اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.
او همچنین آمار تزریق واکسن علیه ویروس کرونا در استان را مورد بررسی قرار داد و بر پوشش گسترده واکسیناسیون در استان، به ویژه تزریق دوز سوم در جمعیت هدف تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی