[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

افتتاح ۸ واحد تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز، روزنامه شیراز نوین

همزمان با ایام دهه مبارک فجر و فرا رسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 8 واحد تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به بهره برداری خواهد رسید. به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، نادر طیبی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز، با اعلام این خبر افزود: این واحدهای تولیدی با حجم سرمایه گذاری حدود 5هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی بیش از 300 نفردر منطقه ویژه اقتصادی شیراز و در بخش‌های دارویی، پزشکی، غذایی، مواد شوینده با حضور مسئولان ارشد استان به بهره‌برداری خواهد رسید. طیبی با بیان اینکه بهره برداری این واحدها باعث می‌شود تا نیاز استان و کشور در بخش‌های دارویی و شیمیایی رفع شود، گفت: جلوگیری از خروج ارز از کشور از مزیت‌های مهم بهره‌برداری از واحدهای مزبور به شمار می‌رود.
طیبی با قدردانی از تولیدکنندگان و کارآفرینان به عنوان پیشگامان جنگ اقتصادی، گفت: بخش‌ خصوصی حضور مطلوبی در روند سرمایه‌گذاری‌ها در منطقه ویژه اقتصادی شیراز داشته و این حضور منتهی به افزایش تولید و اشتغال در دهه مبارک فجر شده است.مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به دیگر برنامه‌های این دستگاه در دهه مبارک فجر، گفت: تجدید میثاق با شهدا و آرمان‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری از جمله برنامه‌های منطقه ویژه اقتصادی شیراز در دهه مبارک فجر امسال است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه با اشاره به پروژه‌های تکمیل شده عمرانی این منطقه از اوایل سال جاری تاکنون گفت: از اوایل سال جاری تاکنون 11 پروژه عمرانی با هزینه ای بالغ بر 400میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام و تکمیل شده است. طیبی با بیان اینکه از اوایل سال جاری تاکنون حدود 10 پروژه در منطقه ویژه اقتصادی شیراز در دست انجام است، افزود: تاکنون برای این پروژه‌ها مبلغی بالغ بر 265میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با تشریح جزئیات این پروژه‌ها، از زیرسازی فاز سه به طول 5 و نیم کیلومتر و هزینه کرد بالغ بر 170میلیارد ریال خبر داد. طیبی با اشاره به اینکه جدول گذاری فاز سه به طول 25 کیلومتر و با هزینه بالغ بر 24میلیارد ریال، صورت گرفته است، عنوان کرد: شبکه فاضلاب فاز سه به طول 5/3 کیلومتر و هزینه بالغ بر 35میلیارد ریال، ویدئو متری و رفع نشتی فاضلاب فاز دو و سه به طول 6 کیلومتر و هزینه ای بالغ بر 30میلیارد ریال، لکه گیری آسفالت و نوارهای حفاری فاز دو با هزینه ای بالغ بر 8میلیارد ریال از دیگر فعالیت انجام شده در منطقه ویژه اقتصادی است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز ادامه داد: تکمیل کانال هدایت سیلاب فاز سه و لکه گیری آسفالت فاز دو و یک به ترتیب با هزینه کرد بالغ بر 12 و 4میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های تمام شده این منطقه محسوب می‌شود. طیبی در ادامه با بیان اینکه خرید مصالح و اجرای شبکه گاز بخشی از فاز سه با هزینه کرد 50میلیارد ریال از پروژه‌های عمرانی تمام شده این منطقه از اول سال جاری تاکنون است، افزود: خرید مصالح و شبکه آب قسمتی از فاز 2 با هزینه کرد 5میلیارد ریال هم جزو پروژه‌های به بهره برداری رسیده منطقه ویژه اقتصادی شیراز در سال 1400 است.
وی بیان داشت: ساختمان کلید خانه برق منطقه ویژه با هزینه ای بالغ بر 24میلیارد ریال، خط انتقال فاضلاب از ایستگاه‌های پمپاژ تا تصفیه خانه به طول 5/5 کیلومتر و هزینه کرد بالغ بر 40میلیارد ریال از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که از اوایل سال جاری تاکنون تکمیل شده و آماده بهره برداری هستند.
طیبی به پروژه‌های در حال اجرای منطقه ویژه اقتصادی شیراز نیز اشاره کرد و گفت: آسفالت فاز سه با پیشرفت فیزیکی 30 درصد و اعتباری بالغ بر 60میلیارد ریال، شبکه آب فاز سه به طول 10 کیلومتر با 85 درصد پیشرفت فیزیکی و اعتباری بالغ بر 30میلیارد ریال، قسمتی از شبکه گاز فاز سه به طول 6 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 5 درصد و اعتباری بالغ بر 20میلیارد ریال از پروژه‌های در حال انجام است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز از پیشرفت فیزیکی 95 درصدی مدول اول تصفیه خانه فاضلاب این منطقه خبر داد و یادآور شد: این تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت 200 مترمکعب در روز و هزینه کرد 50میلیارد ریال در حال تکمیل است.
طیبی با بیان اینکه ساختمان کنترل گمرک با پیشرفت فیزیکی 65 درصد، هزینه کرد 2میلیارد و 400میلیون ریالی داشته، بیان کرد: انبار گمرک نیز با پیشرفت فیزیکی95 درصدی و هزینه کرد 1میلیارد و 400میلیون ریال، در مراحل نهایی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه انجام زیرسازی‌های فاز سه با اعتباری بالغ بر 40میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی 90 درصدی از دیگر پروژه‌های در دست اقدام است، ادامه داد: آغاز دیوارگذاری شهرک صنعتی غیردولتی با پیشرفت فیزیکی 5 درصد و اعتباری بالغ بر 50میلیارد ریال، دیوارگذاری و ساختمان‌های جنبی و چاه شمار 2 منطقه ویژه با پیشرفت فیزیکی 50 درصد و هزینه کرد بالغ بر 10میلیارد ریال، لای‌روبی کانال منطقه ویژه اقتصادی با پیشرفت فیزیکی 90 درصد و اعتبار 600میلیون ریال، از جمله پروژه‌های در حال تکمیل منطقه ویژه اقتصادی شیراز به شمار می‌رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی