[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

تلفات روزانه به شش نفر رسید ، روزنامه شیراز نوین

بوذر پاریزی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، وی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۹۳۵هزار و ۹۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۵۴۱هزار و ۹۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است. از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۶۲۹هزار و ۶۲۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۶۷هزار و ۷۸۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۰۵هزار و ۴۷۷ مورد تست سریع انجام شده و ۷۴هزار و ۲۰۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۹۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۶۳۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت‌هزار و ۴۹۴ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۱۶هزار و ۸۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هفت‌میلیون و ۴۳۵هزار و ۳۴۵ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۲۸۷هزار و ۸۸۷ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴هزار و ۴۷۱ دوز نوبت دوم و یک‌میلیون و ۱۳۲هزار و ۹۸۷ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی