[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

با‌این روش ساده از میزان سلامتی‌تان باخبر شوید، روزنامه شیراز نوین

بسیاری از مردم تلاش می‌کنند تناسب اندام و سلامت خود را حفظ کرده و برای رسیدن به ‌این هدف مصمم به وزنه زدن یا دویدن هستند، اما اغلب افراد اهمیت تعادل خود را فراموش می‌کنند. به باور کارشناسان، حفظ تعادل نشان دهنده سلامت عمومی ‌فرد است.
به گزارش بهداشت نیوز، در سرتاسر جهان، زمین خوردن شایع‌ترین علت مرگ تصادفی پس از حوادث جاده‌ای است و اگر کاری برای بهبود ‌این قابلیت تلاشی انجام ندهید، با بالا رفتن سن، وضعیت تعادل شما خراب می‌شود.
مطالعات پژوهشگران نشان می‌دهد داشتن تعادل خوب، شاخصی مناسب برای پیش بینی مدت و میزان سلامتی شما است.
یک آزمایش خوب برای بررسی قدرت تعادل شما ‌این است که ببینید چقدر می‌توانید روی یک پا بایستید، ‌این کار را ابتدا با چشمان باز و سپس با چشمان بسته انجام دهید.
کفش‌هایتان را درآورید، دست‌هایتان را روی پشتتان بگذارید و روی یک پا بایستید. ببینید چقدر قادر به اجرای ‌این عملیات هستید. به خاطر داشته باشید به محض ‌اینکه پای ستون شده خود را جابه‌جا کرده یا پای بلند شده خود را روی زمین بگذارید، آزمایش تمام می‌شود. سپس ‌این کار را با چشمان بسته تکرار کنید. احتمالاً از ‌این که چقدر سریع شروع به زمین خوردن می‌کنید، ناامید می‌شوید.
 حفظ تعادل چقدر اهمیت دارد؟ طی مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، محققان ۲۷۶۰ مرد و زن را که در زمان آزمایش، همه ۵۳ سال سن داشتند، مورد آزمایش قرار دادند. طی ‌این مطالعه سرعت ‌ایستادن از حالت نشسته و مدت زمانی که افراد می‌توانند با چشمان بسته روی یک پا بایستند اندازه‌گیری شد.
 هنگامی‌که محققان ۱۳ سال بعد‌ این افراد را مورد ارزیابی قرار دادند، دریافتند که همه آزمایش‌ها، به طور مستقل، احتمال مرگ یک نفر را در آن دوره پیش‌بینی می‌کردند، اما تست ‌ایستادن با یک پا بهترین و دقیق‌ترین تست بود. احتمال مرگ آن دسته از افرادی که کمتر از دو ثانیه دوام آوردند، سه برابر بیشتر از افرادی بود که ۱۰ ثانیه یا بیشتر خود را نگه داشتند.
چرا تست تعادل‌این‌قدر مهم است؟
به گفته محققان، اهمیت تست تعادل به ‌این دلیل است که بدن را به چالش می‌کشد. مغز شما به طور معمول از سه نوع اطلاعات مختلف برای ‌ایستادن شما استفاده می‌کند: چشم‌ها، سیستم دهلیزی که در گوش داخلی خود دارید و گیرنده‌های عمقی در اندام‌‌های شما که سیگنال‌‌هایی را به مغز می‌‌فرستند. وقتی شما چشمانتان را می‌بندید، مغز باید سخت‌تر کار کند تا شما را ثابت نگه دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی