[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

پشت پرده برکناری شگفت‌انگیز عزیزی‌خادم، روزنامه شیراز نوین

اتفاقات فدراسیون قابل پیش‌بینی نیست و شهاب‌الدین عزیزی خادم هم لابد همچنان سرش گیج است و نمی‌داند ضربه اصلی را از کجا خورده است.
شهاب‌الدین عزیزی خادم عمر ریاستش در فدراسیون فوتبال کمتر از برگ گل نبود. فصل خزان او در فوتبال ایران، سرعتی سرسام آور داشت و بر خلاف همه آن‌هایی که در مجمع فدراسیون حائز اکثریت آراء شدند، با حکم هیئت رئیسه به کُنج رینگ رفت.
هیئت رئیسه فدراسیون در اقدامی‌تاریخی که کمتر کسی حتی فکرش را می‌کرد، صورت جلسه عزل موقت عزیزی خادم را امضا کرد و این در شرایطی بود که رؤسای انتخابی پیش از او هرگز چنین تجربه‌ای نداشتند. محسن صفایی فراهانی، محمد دادکان، علی کفاشیان و مهدی تاج هر کدام به نوعی از فوتبال رفتند اما هیچ کدام با هیئت رئیسه‌ای مواجه نشدند که فرمان عزل صادر کند.
اما بلافاصله پس از برکناری عزیزی خادم، او با دوستانش از مرکز ملی فوتبال رفت؛ شاید به این امید که اتفاق غیرمترقبه‌ای در آینده نزدیک رخ بدهد. طبق اساسنامه، ماجرای عزل عزیزی خادم باید در مجمع فدراسیون فوتبال یک بار دیگر مطرح و بررسی شود؛ اینجاست که فوتبال کشور داستان تازه‌ای را تجربه خواهد کرد.
«مجمع» تحت کنترل و حاکمیت هیئت‌های فوتبال است؛ رؤسای هیئت‌ها همان طور که هر رئیس فدراسیونی را متفقاً به عرش می‌رسانند، می‌توانند خدمات بی‌شائبه خود را بار دیگر ارائه بدهند؛ این بار شاید در قالب حمایت دوباره از همان مدیری که به او در مجمع فدراسیون رأی داده بودند! در واقع نوعی مانع تراشی برای اعضای هیئت رئیسه که مصمم به برکناری کامل عزیزی خادم هستند.
اتفاقات فدراسیون قابل پیش‌بینی نیست و عزیزی خادم هم لابد همچنان سرش گیج است و نمی‌داند ضربه اصلی را از کجا خورده؛ اما نکته کلیدی ماجرا این است که ۴۸ ساعت قبل از جلسه به اصطلاح استیضاح در هیئت رئیسه، عزیزی خادم با رؤسای فدراسیون‌ها چت تصویری داشت؛ باید دید این پیمان ناگسستنی و وفاق همیشگی هیئت‌های فوتبال با رؤسای تاریخ فدراسیون فوتبال چه سرنوشتی پیدا می‌کند؛ این بار شاید یک اجماع و توافق بحث برانگیز به خاطر بازگشت رئیس معزول در راه باشد!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی