[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

فرماندار نی‌ریز: تأمین کالاهای اساسی اولویت ستاد تنظیم بازار باشد، روزنامه شیراز نوین


جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان با حضور مراد هدایت فرماندار، علیرضا بصیری مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز، رؤسای ادارات صمت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، شهرداری و سایر ادارات مرتبط در محل فرمانداری نی ریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز، در این جلسه هدایت با اشاره به اینکه وجود هماهنگی کامل بین دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه تنظیم بازار می‌تواند نقش بسزایی در کنترل بازار داشته باشد، گفت: اقداماتی که برای نظارت و کنترل بازار صورت می‌گیرد، باید آثار خود را در بطن جامعه نشان دهد.
وی همچنین قیمت گذاری کالاها، تأمین به‌موقع کالاهای اساسی و نظارت بر واحدهای صنفی را از مهم‌ترین وظایف ستاد تنظیم بازار دانست و افزود: بازرسان باید نظارت‌ها را در حوزه‌های توزیع و تولید گسترش دهند تا بتوانیم قیمت‌ها را در حد متعارف ثابت نگه داشته و از تخلف‌های احتمالی جلوگیری کنیم.
این مقام مسئول تأکید کرد: تأمین کالاهای اساسی موردنیاز مردم، به ویژه در ایام پایانی سال، می‌باید در دستور کار و اولویت دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد. فرماندار نی‌ریز بر برخورد قانونی با صنوف متخلف و به‌ویژه پرونده‌های مرتکب گران‌فروشی، تأکید نمود و از گروه بازرسی متشکل از ادارات صمت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف، خواست به‌صورت مستمر بر نحوه توزیع کالاها در سطح بازار نظارت نمایند.
در ادامه جلسه گزارش اقدامات نظارتی و همچنین تغییرات قیمتی و روند نظارت بر تهیه و توزیع کالاهای اساسی، وضعیت توزیع برخی از مواد غذایی و نهاده‌های دامی توسط بصیری و دیگر مسئولان امر ارائه شد و رئیس اداره صمت نیز در پایان گفت: مردم در بحث نظارت و کنترل بازار از طریق سامانه ارتباط مردمی 124 هرگونه تخلف از سوی شبکه‌های تأمین و توزیع را گزارش کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی