[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

نزدیک به توافق ، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی اختصاصی با شبکه یورونیوز، مواضع ایران را راجع به مذاکرات وین و دیگر موضوعات تشریح کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه یورونیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، در گفت و گوی اختصاصی با این شبکه با تأکید به نزدیک شدن جمهوری اسلامی و طرف‌های غربی به حصول توافق در مذاکرات وین، نهایی شدن آن را منوط به انعطاف‌پذیری بیشتر آمریکا و اروپا دانست.
وزیر خارجه ایران در این گفت و گوی تفصیلی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در جریان مذاکرات وین که با هدف احیای برجام و رفع تحریم‌های آمریکا در جریان است، ابتکار عمل بالایی از خود به نمایش گذاشته و با انعطاف‌پذیری زیادی بر سر میز مذاکره حاضر شده، گفت: با وجود اینکه طرف غربی در طول این مذاکرات دشوار بارها احتمال ترک میز مذاکره را مطرح کرده، ولی ما همواره تأکید کرده‌ایم که با جدیت بر سر میز مذاکره خواهیم ماند. امیرعبداللهیان تصریح کرد: در حال حاضر نیز اگر می‌گوییم که بیش از هر زمان دیگری به حصول توافق نزدیک هستیم، به همین جهت است که به آمریکایی‌ها از طریق واسطه‌ها اطلاع داده‌ایم و به ۳ کشور اروپایی هم از سوی همکارانم در وین یا خودم گفته‌ایم که دیگر کاملاً واضح است که نوبت شما فرا رسیده و زمان مشاهده ابتکار عمل و انعطاف‌پذیری طرف غربی است.
وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: ما در حال نزدیک شدن به حصول توافق هستیم، اما هنوز برخی از مسائل باقی مانده که خطوط قرمز ما هستند. او افزود: ما فکر می‌کنیم اگر طرف غربی واقع‌بینانه‌ با آنچه در میز مذاکرات وین می‌گذرد برخورد کند، ما می‌توانیم در کمتر از چند ساعت به توافق نهایی برسیم. وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد: بنابراین، تعیین زمان دقیق توافق وابسته به انعطاف و ابتکار طرف غربی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی