[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

خواست‌خدایی خبر داد: نام‌گذاری خیابانی به نام دانشمند زیست‌شناسی ایران، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون نام گذاری معابر و اماکن عمومی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به منظور گرامیداشت مقام دانشمند مرحومه دکتر پروانه فرزانه، چهره برجسته علمی در حوزه زیست شناسی ایران، خیابانی در شیراز به نام وی نام گذاری شد. افسانه خواست خدایی، نام گذاری شهدا، شخصیت‌های برجسته مذهبی، علمی، فرهنگی، ورزشی، تاریخی و... را به عنوان خط مشی کمیسیون نام گذاری معابر و اماکن عمومی عنوان کرد و افزود: این بانوی دانشمند شیرازی، بنیان گذار و مدیر بانک سلول‌های انسانی و جانوری، مدرس و عضو هیئت علمی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران و متخصص علوم سلولی و ایمنی‌شناسی بود که توانست با تلاش بی وقفه، بانک سلول‌های جانوری و انسانی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران را با بیش از هزار و چهارصد رده سلولی تأسیس کند.
به گفته عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، این بانک، مجموعه‌ای از توانمندی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در حوزه علوم سلولی، زیست‌فناوری و پزشکی برای تأمین نیاز مراکز علمی، دانشگاهی، صنعتی و کمک به حفظ گونه‌های کمیاب کشور فراهم آورده است.
خواست خدایی خاطرنشان کرد: با موافقت اعضای شورا، نام این بانوی فرهیخته شیرازی بر قسمت منفصل خیابان شهید نصیرزاده حدفاصل خیابان سهراب سپهری و خیابان جانبازان نقش بست.
رئیس کمیسیون نام گذاری معابر و اماکن عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: با تصویب شورا، از این پس فرهنگ سرا، نمازخانه و زمین ورزشی مجاور بوستان آفتاب واقع در شهرک سعدی به نام مجموعه فرهنگی، مذهبی و ورزشی کاظمیه شناخته می‌شود.
وی نام گذاری کوچه بی نام شماره ۵ خیابان فضل آباد به نام شهید حیدر علی مولا شفیع، کوچه بی نام شماره ۱۶ خیابان شهید زائری به نام شهید احمد اکرمی ابرقویی و کوچه بی نام شماره ٣۵ بلوار سرداران به نام شهید آقا نظر رنجبر را از دیگر مصوبات این کمیسیون برشمرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی