[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

صعود کرونا، روزنامه شیراز نوین


مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۴۱ هزار و ۵۴۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۵۹۸ هزار و ۸۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است. 
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۶۹۶ هزار و چهارده تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۰۳ هزار و ۶۱۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده و همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۴۵ هزار و ۵۳۴ مورد تست سریع انجام شده و ۹۵ هزار و ۲۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است. او گفت: با بستری ۲۱۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون هزار و ۲۴۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. پاریزی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۷۲۰ نفر رسید. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۷۸ هزار و ۹۲۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی 
خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هفت میلیون و ۷۶۲ هزار و ۶۹۳ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۴۸ هزار و ۶۰ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۴۲ هزار و ۷۱۰ دوز نوبت دوم و یک میلیون و ۳۷۱ هزار و ۹۲۳ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی