[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

دست پُر قرارگاه، روزنامه شیراز نوین

اجرای ۲۰ پروژه کلان استان فارس توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) مورد تفاهم و تأکید استاندار فارس و رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) قرار گرفت.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه با اشاره به دیدار و جلسه‌ با رئیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) که به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی استان برگزار شد، اظهار داشت: تفاهم‌هایی در حوزه بهداشت و درمان، پتروشیمی‌ها، راه، کشاورزی و آب انجام و مقرر شد که در مجموع قرارگاه ۲۰ طرح را با بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان اجرا کند که مدت زمان اکثر این پروژه‌ها ظرف ۳ سال آینده در نظر گرفته شده است. وی با تشریح این اقدامات و توافقات گفت: در حوزه بیمارستانی قرار شد قرارگاه ۳ پروژه بیمارستانی شامل بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) در ورودی شهر صدرا، بیمارستان ۱۴۰۰ تخت‌خوابی هوشمند به نام پیامبر(ص) و بیمارستانی که در منطقه میانرود به نام حضرت فاطمه(س) نام گذاری شده را انجام دهد. استاندار فارس با اشاره به توافق انجام شده در حوزه راه افزود: آزادراه لامرد- پارسیان، بزرگ‌راه فیروزآباد- جم و جاده ۴ بانده سعادتشهر- مرودشت- سروستان و خرامه از جمله پروژه‌های راه بود که برای اجرای آنها با قرارگاه خاتم توافق شد. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به پروژه‌های بخش کشاورزی بیان کرد: در این بخش قرار شد قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) به میزان ۴ هزار هکتار شهرک‌های گلخانه‌ای را در شهرستان‌های استان اجرا کند. آب یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه بود که دکتر ایمانیه به آن اشاره و تصریح کرد: قرار شد شبکه‌های پایین دستی سدهای احداث شده مثل چشمه عاشق، هایقر، کوار، نرگسی، تنگ سرخ و پارسیان را قرارگاه خاتم احداث کند. وی با بیان اینکه قطار شهری شیراز موضوع دیگری بود که در این جلسه درباره آن بحث و گفت‌وگو شد، افزود: براین اساس قرارگاه موافقت کرد اتصال خط یک و خط دو را به حرم احمد بن‌ موسی(ع) تحت عنوان خط ۴ انجام دهد و ادامه خط یک را تحت عنوان خط ۳ امتداد دهد. 
استاندار فارس در پایان با بیان اینکه امید است این توافق زمینه ساز اتفاقات خوب برای مردم استان باشد، گفت: پتروشیمی‌ها از دیگر موضوعات مطرح شده بود و امیدواریم که به زودی گره ۱۴ ساله ۴ پتروشیمی ‌استان با این توافق باز شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی