[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

استاندار فارس: شهید فلاحی الگوی رشادت است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: شهید «فلاحی» از شهدای شجاع نیروی هوایی فارس بود و همانند شهید عباس دوران که تاریخ جنگ را عوض کرد، الگوی رشادت محسوب می‌شود.
محمدهادی ایمانیه در حاشیه مراسم تشییع خلبان سرهنگ شهید «صادق فلاحی» که در پایگاه «شهید عباس دوران» شیراز برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: نیروی هوایی از ۱۹ بهمن ۵۷ همواره خوش درخشیده و در محضر امام خمینی(ره) بوده است و تا به امروز شاهد رشادت‌های آن هستیم. او با بیان اینکه نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس، امنیت هوایی کشور را تأمین کرد، افزود: شهید «فلاحی» از شهدای شجاع نیروی هوایی استان بود که همانند شهید عباس دوران که تاریخ جنگ را عوض کرد، از الگوهای رشادت فارس محسوب می‌شود. فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران شیراز نیز بیان کرد: روز چهارشنبه شیراز میزبان شهید «فلاحی» از خیل خلبانان جان بر کف نیروی هوایی بود که از شاگردان پرافتخار شهیدان نیروی هوایی به حساب می‌آمد. امیر خلبان مسعود جعفری افزود: امروز میزبان شهیدی عزیز از خیل خلبانان جان بر کف نیروی هوایی هستیم که از شاگردان پرافتخار شهیدان «دوران»، «خلعت‌بری»، «یاسینی»، «بابایی»، «ستاری» و... بود. او ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس، این شهدا جانانه و شجاعانه برای کشور عزیزمان به قلب خطر زدند و امروز شهدایی مانند شهید فلاحی، ادامه‌دهنده راه این شهدا هستند و ادامه دهنده راه خلبانان تیزپرواز هشت سال دفاع مقدس به شمار می‌روند.
فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران شیراز اضافه کرد: شهید «فلاحی» از خلبانان پایگاه «شهید فکوری» تبریز بود که ۲ روز قبل در یک پرواز آموزشی، رزمی به اتفاق شاگرد خود به دلیل نقص فنی و سقوط در شهر تبریز به شهادت رسیدند.
امیر جعفری عنوان کرد: شهید فلاحی برای اینکه به هموطنان در شهر آسیب نرساند، سعی کرد هواپیما را به باند برساند که وقتی موفق نشد، هواپیما را به محل خلوتی هدایت کرد تا خطرات کمتری در پی داشته باشد. جعفری تأکید کرد: شهادت این شهید والامقام به خاطر تربیت چنین شهدایی برای کشور و فرمانده کل قوا افتخار بزرگی است و همه خلبانان می‌دانند پروازها چه مخاطراتی دارد، اما پایمرد و استوار به دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌پردازند.
به گزارش ایسنا، مراسم استقبال و تشییع پیکر مطهر خلبان شهید صادق فلاحی که در سانحه سقوط هواپیما در تبریز به فیض شهادت نائل شد، قبل از ظهر چهارشنبه 4 اسفند، در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب و پایگاه هوایی شهید دوران شیراز و با حضور مسئولان ارشد کشوری و لشکری استان فارس، برگزار شد. پیکر مطهر آن شهید پس از مراسم تشییع، برای خاک‌سپاری به زادگاهش، شهرستان مرودشت در استان فارس منتقل شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی