[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

بادآورده را باد برد، روزنامه شیراز نوین

پرسپولیس و گل‌گهر در یک بازی نفس‌گیر و سخت به تساوی یک بر یک رضایت دادند تا همه چیز به نفع استقلال باشد.
به گزارش «ورزش سه»، گل‌گهر امروز در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته نوزدهم میزبان پرسپولیس تهران بود. گل جنجالی پاکدل جو بازی را عوض کرد و گل‌گهری‌ها خشن و با انگیزه‌تر برای جبران گل خورده تلاش کردند. گل با ضربه سر کی‌روش در همان نیمه اول همه چیز را مساوی کرد و تلاش‌های دو تیم در نیمه دوم به قدری نبود که تغییری در اسکوربرد ایجاد شود.
با این نتیجه پرسپولیس ۴۲ و گل‌گهر ۲۹ امتیازی شد. با توجه به تساوی این دو تیم مدعی و همچنین متوقف شدن سپاهان در دربی اصفهان بهترین موقعیت برای تیم فرهاد مجیدی به وجود آمده تا با پیروزی اختلاف با پرسپولیس را به پنج امتیاز برسانند و به قهرمانی چشمک بزنند.پرسپولیس و گل‌گهر در دیدار رفت در آزادی هم به تساوی یک بر یک رسیده بودند و این نتیجه در سیرجان هم تکرار شد.
تیم داوری: محمدحسین ترابیان،محمدرضا منصوری، محمدرضا مدیرروستا و محمدرضا تارخ/ ناظر: سعید بطایی.
ترکیب گل‌گهر: محسن فروزان، محمدرضا خانزاده،آرمین سهرابیان، بهنام برزای(۶۴- مسیح زاهدی)،شایان مصلح(۳۱- میلاد زکی‌پور) علیرضا علیزاده، امین پورعلی، مرتضی تبریزی(۳۱- امین قاسمی‌نژاد)، سعید صادقی، علی اصغر عاشوری(۷۸- رضا شکاری)، کی‌روش استنلی- سرمربی: امیر قلعه‌نویی.
ترکیب پرسپولیس:حامد لک، سیدجلال حسینی، وحدت حنانوف، رامین رضاییان، سعید آقایی(۸۶-علی شجاعی)، کمال کامیابی نیا(۶۱-رضا اسدی)، میلاد سرلک، مهدی ترابی، احسان پهلوان(۶۱- فرشاد فرجی)، وحید امیری، حامدپاکدل(۷۳- مهدی عبدی)، سرمربی: یحیی گل‌محمدی.
گل‌گهر یک - پرسپولیس یک( دقیقه ۳۲: کی‌روش استنلی): گل‌گهر از سمت چپ صاحب ضربه ایستگاهی شد و سانتر خوب سعید صادقی با ضربه سر استنلی بلند قامت همراه شد و دروازه لک فرو ریخت.
شرح بازی:
نیمه اول: نیمه نخست از ابتدا هیجانی آغاز شد و در دقیقه چهار حامد پاکدل با فروزان تک به تک شد و ترابی را هم کنار خود داشت اما شوت او توسط گلر برگشت داده شد. در دقیقه سیزده سانتر زیبای رضاییان توسط پاکدل به گل تبدیل شد و این گل جنجال زیادی به همراه داشت. سیرجانی‌ها به خطای هَند مهاجم پرسپولیس اعتقاد داشتند و پس از این گل مشکوک کار برای قضاوت ترابیان سخت‌تر شد. بازی بعد از گل فیزیکی و خشن دنبال شد و در دقیقه ۳۲ این استنلی بود که روی خروج حامد لک موفق عمل کرد و توپ را با ضربه سر درون دروازه جای داد. در ادامه این نیمه موقعیت‌هایی برای دو تیم به وجود آمد که خیلی جدی نبود. جالب اینکه قلعه‌نویی در نیمه اول پیش از گل دو تعویض زودهنگام داشت و قاسمی‌نژاد و زکی‌پور را به بازی فرستاد.
نیمه دوم: بازی در نیمه دوم پربرخورد شروع شد و در ابتدای نیمه دوم تسلط و مالکیت توپ برای میزبان بود و پرسپولیسی‌ها در خلق موقعیت ناکام بودند. در دقیقه ۶۱ رضا اسدی و فرشاد فرجی به بازی آمدند تا رامین رضاییان یک خط جلو رود و آهنگ هجومی پرسپولیس بهتر شود. پس از آن پرسپولیس کمی بر بازی سوار شد اما بازهم فرصت‌های خیلی خطرناکی خلق نشد تا یحیی این بار عبدی را نیز به بازی بفرستد. با این حال در نیمه دوم دو تیم محتاط‌تر عمل کردند و هیچ کدام دل‌شان نمی‌خواست بازنده زمین را ترک کنند و این اتفاق باعث شد موقعیت‌های کمتری نسبت به نیمه نخست خلق شود و این مسابقه با همان گل‌های نیمه اول با نتیجه مساوی به پایان برسد.
*دقایق حساس:
دقیقه ۴: ضدحمله برای پرسپولیس، پاکدل را در موقعیت تک به تک قرارداد اما فروزان اجازه گلزنی را به مهاجم پرسپولیس نداد.
دقیقه۹: فرصت خوب برای گل‌گهر روی پاس برزای از سمت راست به دست آمد و با شوت استنلی همراه بود که لک مانع گلزنی این مهاجم برزیلی شد.
دقیقه ۱۵: حمله خطرناک گل‌گهر پس از به ثمر رسیدن گل پرسپولیس که می‌توانست این تیم را به گل تساوی برساند اما ضربه عاشوری درحالی که لک و حسینی جامانده بودند از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۴: سانتر خوب رامین از روی ضربه کاشته که توپ در دهانه دروازه به کامیابی‌نیا رسید و سرعت توپ به حدی نبود که کمال بتواند آن را کنترل کند.
دقیقه ۲۶: برخورد سیدجلال به بهنام برزای در محوطه جریمه یک کرنر را برای گل‌گهر به همراه داشت.
دقیقه ۳۴: شوت محکم سعید آقایی را محسن فروزان به خوبی دفع کرد.
دقیقه ۴۴: پاس بلند امیری به احسان پهلوان رسید و برخورد برزای به او بازیکن پرسپولیس را نقش بر زمین کرد و داور دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه ۶۵: فشار گل‌گهری‌ها روی حرکت خوب صادقی که در نهایت اسدی توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۶۶: کرنر گل‌گهر فرصت خوبی را برای آن‌ها به وجود آورد و این بار پیروز نبرد در دهانه پرسپولیس میان لک و استنلی، گلر سرخ‌ها بود.
دقیقه ۷۳: کرنر پرسپولیس از سمت چپ برگشت داده شد و پرسپولیسی‌ها اعتقاد به خطای هند داشتند.
دقیقه ۸۶: فرصت برای پرسپولیس روی شروع مجدد لک و پاس عبدی که ترابی در موقعیت آفساید بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی