[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

روش‌های طبیعی برای از بین بردن بوی بد حوله، روزنامه شیراز نوین

بوی بد حوله بسیار آزار دهنده است و از بین بردن آن همیشه یکی از چالش‌ها به شمار می‌رود که در این مقاله روش‌های ساده از رفع بوی بد حوله را برای شما نگاشته‌ایم.
به گزارش بهداشت نیوز، آخرین چیزی که بعد از یک دوش آب ولرم می‌خواهید داشته باشید، خشک کردن خودتان با یک حوله خوش بو می‌باشد که متأسفانه همیشه به طور قریب به اتفاق، حوله دچار رطوبت می‌شود و بوی بدی می‌گیرد و احساس تازگی که از حمام گرفته بودی را گاهی کمتر می‌کند اما خوشبختانه این مشکل به راحتی حل می‌شود. آن هم با یک برنامه‌ریزی عالی که باعث می‌شود این مشکل برای همیشه تمام شود.
راه حل ساده برای رفع بوی بد حوله‌ها
اجازه ندهید که حوله‌های شما مرطوب بماند و برای هر یک از این روش‌ها مهم است که حوله‌ها بلافاصله خشک شود. یک تایمر را تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید که لباس‌هایتان از دستگاه شست‌وشو سریعاً به خشک کن تغییر می‌کند، پس از خشک شدن حوله‌های مرطوب را در یک نقطه آفتابی آویزان کنید تا کاملاً خشک شود.
روش‌های خانگی و طبیعی برای رفع بوی بد حوله
روش شماره یک، رفع بوی بد حوله:سرکه سفید
یک فنجان سرکه سفید را به ماشین اضافه کنید. (بدون حتی کوچک‌ترین پاک کننده یا نرم کننده پارچه،) و درجه را در بهترین گزینه ممکن بگذارید. سپس لباس را در ماشین لباسشویی بریزید و درجه را در مقدار استاندارد و معمول قرار دهید و در نهایت بدانید که سرکه هرگونه باکتری ماندگار را می‌کشد.
نکته: لباس‌های دیگر را اضافه نکنید، حوله باید به تنهایی شسته شود.
روش دوم رفع بوی بد حوله:نوشابه و سرکه
می‌توانید اثر جادویی سودا و سرکه را از دوران مدرسه به یاد بیاورید،(کوه آتش نشان خانگی که می‌ساختیم)
اما این دو کاربردهای دیگری هم دارند، برای این استراتژی شما به دو بار چرخش نیاز دارید. در اولین چرخه، یک چهارم نوشابه سودا را اضافه کنید و سپس داغ‌ترین درجه را اجرا کنید و در طول چرخه دوم، یک فنجان کامل سرکه سفید اضافه کنید تا به طور کامل باکتری‌ها و کپک‌ها از بین بروند.
روش سوم: رفع بوی بد حوله :مایکروویو
اگر حوله دستی یا حوله آشپزخانه شما مدنظر است، آن را کمی ‌مرطوب کنید و به مدت 3 دقیقه در مایکروویو بگذارید،مایکروویو باکتری‌ها را می‌کشد و تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد.
نکته؛ برای جلوگیری از سوختن حوله بعد از اتمام کار بگذارید تا 10 دقیقه داخل مایکروویو باقی بماند.
روش چهارم برای رفع بوی بد حوله:مواد شوینده
گاهی اوقات لازم است که دوباره این کار (شست‌وشو) را با مواد شوینده انجام دهید که در طول این دوره، حوله تمام چیزی که نیاز دارد این است که جلوی پیشروی باکتری‌ها را بگیرد و آن‌ها را نابود کند که برخی از مواد شوینده‌ها این کار را به‌خوبی انجام می‌دهند.
نکته: از استفاده از نرم کننده پارچه جهت از بین بردن بوی بد حوله اجتناب کنید زیرا می‌تواند باکتری‌های باقی مانده حوله را انتقال دهد و یا حتی جذب کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی