[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

واکسیناسیون را جدی بگیرید، روزنامه شیراز نوین

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست دیروز ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه با اشاره به ایمنی حاصل از واکسیناسیون در برابر کرونا گفت: با توجه به نقش واکسن در کاهش قابل توجه عوارض بیماری، لازم است خانواده‌ها نسبت به دریافت به موقع واکسن خود و فرزندان اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» با تأکید بر اهمیت واکسینه شدن خانواده‌ها به ویژه کودکان پنج تا ۱۲ سال، اعلام کرد: تاکنون نزدیک به ۱۶ درصد از جمعیت پنج تا ۱۲ سال زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز واکسینه شده اند؛ اما برای محافظت بیشتر از کودکان و گسترش سطح ایمن سازی جامعه در برابر این بیماری خطرناک، به مشارکت بیشتر خانواده‌ها در این بحران نیاز است. این مقام مسئول در حوزه سلامت فارس با این هشدار که آمار جان‌باختگان کرونا در موج جدید ویروس کرونا روند کاهشی نداشته است، ادامه داد: بی توجهی و عادی پنداری برخی افراد در جامعه نسبت به شیوه نامه‌های بهداشتی و ضرورت واکسینه شدن در برابر کرونا، سبب انتشار این بیماری شده و این بحران همچنان تهدیدی برای سلامت جامعه است. دکتر سید وحید حسینی علت بسیاری از این بی توجهی‌ها در زمینه رعایت بهداشت را دیدگاه عمومی نسبت به کم خطر بودن و عوارض ساده اُمیکرون در سطح جامعه دانست و گفت: این در حالی است که آمار بالای بستری و جان باختگان ناشی از کرونا، لزوم توجه بیشتر اعضای جامعه نسبت به خطر کرونا ضروری می‌سازد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بررسی آمار جان‌باختگان کرونا در شهرستان‌ها و مناطق زیرمجموعه دانشگاه از مردم خواست تا ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل دوزهای واکسن کرونا اقدام کنند.
این مقام ارشد حوزه سلامت فارس در ادامه به بررسی میزان ابتلا در مناطق مختلف استان، نحوه فعالیت مراکز نمونه گیری تشخیصی و آمار تست‌های انجام شده، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ساعته استان و علت‌های جان باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی