[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

تکنولوژی به یاری کشاورزی بیاید، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
نماینده مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خواستار بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای اجرایی‌سازی شعار سال شد. 
دکتر علیرضا پاک‌فطرت در بازدید از صنایع کشاورزی در نمایشگاه بین‌المللی فارس، با اشاره به این مطلب که باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان بهره ببریم، اظهار کرد: امروز باید تکنولوژی به کمک بخش کشاورزی بیاید تا بتوانیم هم کیفیت محصولات کشاورزی و هم بازده در هکتار را و هم مصرف آب را مدیریت کنیم. 
وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند کشاورزی فارس را ارتقا دهند و کشاورزان را از ورشکستگی نجات دهند که در این راستا دولت باید تسهیلگر باشد و شرکت‌های دانش‌بنیان را به بخش کشاورزی ارتباط دهد. 
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف موجود در هماهنگی بین کشاورزان و دستگاه‌های مرتبط اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان به‌دنبال کشاورزان هستند و کشاورزان نیز نیاز به تکنولوژی روز دارند؛ بنابراین در این میان باید جهاد کشاورزی با تسهیلگری این دو بخش را به هم ارتباط دهد. پاک‌فطرت گفت: مساحت جنگل‌های فارس از شمال کشور بیشتر است و در بسیاری از مواقع با آفت‌زدگی روبه‌رو می‌شوند و این در حالی است که شرکت‌های دانش‌بنیان با به‌کارگیری تکنولوژی روز می‌توانند این جنگل‌ها را نجات دهند. وی افزود: ماحصل این نمایشگاه باید برای کشاورزان دستاورد‌های خوبی به همراه داشته باشد تا کشاورز لذت استفاده از تکنولوژی را بچشد. 
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دانشگاه کشاورزی ما به‌همراه شرکت‌های دانش‌بنیان از علم و تکنولوژی روز دنیا برخوردارند و در کشور می‌درخشند، اما هنوز بخش کشاورزی ما در استفاده از این دانش بی‌بهره مانده است. پاک‌فطرت گفت: مردم علاقه‌مند به بخش کشاورزی و نگهداری از باغ‌شهری‌های اطراف شهر هستند و به همین دلیل از این نمایشگاه استقبال خوبی به عمل 
آمده است. 
وی با بیان اینکه استان فارس برای کشت گیاهان دارویی مستعد است و در این زمینه می‌تواند پیشرفت‌های خوبی داشته باشد، افزود: همچنین مردم استان فارس علاقه خوبی به حفظ گل و گیاه دارند که این یک ظرفیت خوب برای استان به شمار می‌رود. این مقام مسئول تأکید کرد: بیش از صد شرکت دانش‌بنیان در استان فارس وجود دارد که از نظر کمی و کیفی در کشور رتبه خوبی دارند و پیش‌بینی می‌شود در بحث شرکت‌های دانش‌بنیان جزو استان‌های پیشرو باشیم که باید از دانش این شرکت‌ها جهت ارتقای بخش کشاورزی و حرکت به سمت کشاورزی مدرن و پیشرفته استفاده نماییم. پاک‌فطرت بیان کرد: 90 درصد کشاورزی فارس سنتی و ده درصد کشاورزی ما صنعتی است و این در حالی است که علم و تکنولوژی برای صنعتی‌شدن کشاورزی در کشور وجود دارد و به‌راحتی می‌توانیم بخش صنعتی کشاورزی را به 20 تا 30 درصد ارتقا دهیم. نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمار کشت گلخانه‌ای در استان فارس پایین است که باید این بخش را تقویت و حمایت نماییم تا در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی لازم را داشته باشیم. همچنین با روی‌آوردن به کشت گلخانه‌ای می‌توانیم اشتغال‌زایی خوبی در این بخش داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی