[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

بافت تاریخی حراست شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: حفظ بافت تاریخی شیراز در حقیقت پاسداشت هویت سومین حرم اهل بیت(ع) است و توسعه شیراز در تمام عرصه‌ها باید بر مبنای حفظ هویت این کلان‌شهر انجام گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار با دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، با بیان این موضوع که مجموعه مدیریتی استان همواره بر حفظ بافت تاریخی شهر شیراز با محوریت بافت اطراف حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) تأکید دارد، افزود: حفظ بافت تاریخی شیراز در حقیقت پاسداشت هویت سومین حرم اهل بیت(ع) است و توسعه شیراز در تمام عرصه‌ها باید بر مبنای حفظ هویت این کلان‌شهر 
انجام گیرد.
وی با تأکید بر نوسازی همراه با حفظ هویت اصلی بناها و حفاظت از میراث معماری و شهرسازی در تمام بافت‌های تاریخی استان و کلان‌شهر شیراز تصریح کرد: احیا و سازمان‌دهی سازگار با مرمت اصولی بافت‌های تاریخی شهری می‌تواند باعث رونق صنعت گردشگردی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شود.
وی افزود: بافت تاریخی شیراز به واسطه قدمت بناهای ارزشمند و وجود عناصر معماری آمیخته با هنر و هویت بناها، ارتباط عمیق و گسترده ای با فرهنگ اصیل این کلان‌شهر دارد.
استاندار فارس در این دیدار همچنین خواستار تصویب فاز اول خط چهارم قطار شهری کلان‌شهر شیراز در کمیسیون کشوری مرتبط شد.
اختصاص ردیف بودجه به طرح احداث بیمارستان فوق تخصصی حضرت احمد بن موسی(ع) و اختصاص اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی داخل شهری کلان‌شهر شیراز و دیگر شهرهای دارای خطوط اتوبوسرانی در استان از جمله مواردی بود که در نشست استاندار فارس با وزیر کشور مورد موافقت دکتر وحیدی قرار گرفت.
در این دیدار که با حضور اعضای هیئت امنای حضرت احمد بن موسی(ع) و شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز انجام شد، در راستای ایجاد زیرگذر و خیابان حضرتی نیز توافقی حاصل شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی