[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

طرح آمایش، چوب لای چرخ توسعه فارس نباشد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: بنا نیست طرح آمایش سرزمینی در این استان مانند چوبی لای چرخ توسعه فارس باشد و این طرح بایستی در مواجهه با پروژه‌های ساختاری و تولیدی که منجر به پیشرفت می‌شود، منعطف عمل کند.
به گزارش ایرنا، محمدهادی ایمانیه شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس افزود: تأکید بر انعطاف سند آمایش سرزمینی این استان در مواجهه با طرح‌های تولیدی و ساختاری زیربنایی به نحوی نیز نباشد که این سند بالادستی مهم دست کم گرفته شود. وی ادامه داد: برای تطابق طرح‌های مهم این استان با سند آمایش سرزمینی باید مسئله در کمیته‌های ویژه با انعطاف لازم بررسی شود. استاندار فارس اضافه کرد: در بعضی شهرستان‌های این استان اکنون نیاز به تخصیص زمین برای احداث مسکن است که در مواردی زمین‌های در نظر گرفته شده مغایر با طرح آمایشی سرزمینی است و این مسئله نباید مانعی برای توسعه باشد و قطعاً در مواردی که نیاز است، شخصاً به این مسئله ورود خواهم کرد. وی در بخش دیگر سخنان خود عنوان کرد: زمان اندکی تا پایان سال ۱۴۰۰ و جذب اعتبارات دستگاه‌های اجرایی استان باقی مانده که ضروری است مدیران ارشد ادارات این استان در فرصت کوتاه باقی‌مانده نسبت به تخصیص اعتبارات اقدام کنند.
استاندار فارس در حاشیه آخرین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس به خبرنگاران گفت: در این جلسه شورای برنامه ریزی استان فارس موضوع اختصاص تسهیلات کم بهره از محل تبصره ۱۸ قانون برنامه بودجه به صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری مصوب و مقرر شد مدیران ارشد استان در حوزه‌های مختلف طی زمان اندک باقی‌مانده تا پایان سال تمام تلاش خود را برای جذب این اعتبارات به کار بگیرند.
وی ادامه داد: تأمین زمین برای اجرای طرح جهش ملی مسکن در سطح استان فارس نیز در این جلسه مصوب و مقرر شد که طرح‌های کارگروه زیربنایی استان فارس در این رابطه تصویب شود و زمین مورد نیاز اجرای این طرح در شهرهای مختلف استان تخصیص یابد تا پروژه‌های مدنظر به زودی در سطح شهرستان‌های فارس آغاز شود.
استاندار فارس عنوان کرد: مسئله آمایش سرزمینی این استان از دیگر موارد مطرح شده در آخرین شورای برنامه ریزی و توسعه فارس در سال ۱۴۰۰ بود که مقرر شد از امروز به بعد هر طرحی در زمینه تولیدی و ساختاری مبتنی بر آمایش سرزمینی باشد و اگر این طرح‌ها مغایر طرح آمایش است، یا طرح آمایش اصلاح شود یا طرح مورد نظر تغییر یابد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی