[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

کسب رتبه برتر پژوهشی و کتاب برتر توسط دادگستری فارس، روزنامه شیراز نوین

دادگستری کل استان فارس در دومین جشنواره شهید بهشتی رتبه برتر پژوهشی در میان دادگستری استان‌های کشور را به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، در این جشنواره علاوه بر دستیابی دادگستری استان فارس به رتبه برتر پژوهشی، کتاب «نقد رأی آراء دادگستری کل استان فارس در بوته نقد و تحلیل (جلد اول)» تألیف حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس و ارسلان اشرافی معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری فارس نیز به عنوان کتاب برتر این دوره برگزیده شد.
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری فارس با بیان اینکه کتاب «نقد رأی آراء دادگستری کل استان فارس در بوته نقد و تحلیل (جلد اول)» دربردارنده قریب به سی دادنامه در موضوعات متنوع کیفری و حقوقی است که مورد نقد واقع شده است. وی در خصوص فعالیت‌های پژوهشی دادگستری با اشاره به فعالیت‌های نظام مند و برنامه ریزی شده دادگستری فارس گفت: در واقع رئیس کل دادگستری فارس از حامیان اصلی نهضت پژوهش در مجموعه قضایی فارس است که همین امر انگیزه همکاران در این خصوص را افزایش داده و می‌توان گفت دادگستری فارس با حمایت‌های صورت گرفته به لحاظ علمی و پژوهشی یکی از استان‌های درجه اول کشور و دارای سطح عالی در زمینه تحقیقات علمی و برنامه‌های پژوهشی در حوزه حقوقی است.
دکتر ارسلان اشرافی ضمن تقدیر از پژوهشگران حوزه قضایی استان، کسب این عنوان را نتیجه تلاش‌های بی وقفه آنان توصیف کرد و افزود: یک قاضی و حقوق‌دان در کنار تجربیات عملی نیازمند کار علمی و پژوهشی است و همین امر زمینه غنای آرای قضایی را فراهم می‌آورد.
وی تصریح کرد: زیرساخت‌های کار علمی و پژوهشی و ارتباطات نزدیک مجموعه با مراکز علمی پژوهشی و دانشگاهی به نحوی در مجموعه قضایی فارس طراحی و تدوین شده است که مجموعه قضایی استان می‌تواند سال‌ها در زمینه پژوهشی سرآمد کشور باشد.
اشرافی افزود: کتاب «نقد رأی آراء دادگستری کل استان فارس در بوته نقد و تحلیل (جلد اول)» که با موضوعات نقد و تحلیل آرای حقوقی و تفسیر و استنباط و رویه‌های قضایی است، امسال توسط انتشارات مرکز مطبوعات و انتشارات قوه قضائیه منتشر گردید.
گفتنی است 40 تن از قضات و کارکنان دادگستری استان فارس در سال 1400 با تألیف 42 جلد کتاب و 67 مقاله در برنامه‌های پژوهشی دادگستری فارس مشارکت داشتند که در جشنواره آثار پژوهشی دادگستری فارس که همزمان با هفته پژوهش برگزار گردید، از 5 اثر برتر تقدیر گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی