[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

بهروز افخمی پیش‌تولید «صبح اعدام» را آغاز کرد، روزنامه شیراز نوین

بهروز افخمی با ثبت درخواست صدور پروانه ساخت برای فیلم سینمایی «صبح اعدام» پیش‌تولید آن را شروع کرده است. 
این کارگردان در گفت‌وگویی با ایسنا بیان کرد:‌ در حال حاضر، روخوانی فیلم‌نامه را با بازیگران آغاز کرده‌ایم و از آنجا که نیاز است روخوانی تکمیل و تمرین‌ زیادی انجام شود تا کار به پختگی برسد، احتمالاً فیلم‌برداری را تابستان امسال شروع خواهیم کرد.
او زمستان سال گذشته درباره بازیگران فیلمش گفته بود، «بیشتر سعی کردم از بازیگران تئاتری استفاده کنم و تا زمانی که ماکت صدا را به‌صورت نمایش رادیویی تولید نکرده باشیم، نمی‌توانم با قطعیت بگویم که از کدام بازیگر حتماً استفاده می‌کنم ولی نقش «طیب» را مسعود شریف بازی می‌کند.» افخمی الآن هم تأکید می‌کند که مسعود شریف به‌همراه ارسطو خوش‌رزم از جمله بازیگران «صبح اعدام» هستند.
افخمی همچنین گفته بود: ۲۰ سال پیش اولین بار گزارشی از تیرباران و اعدام طیب حاج‌رضایی و اسماعیل رضایی را در روزنامه کیهان خواندم که ۱۱ آبان ۱۳۴۲ اتفاق افتاده بود. خیلی تعجب کردم که چطور خبرنگار(که در صحنه هم حضور داشته) جرأت کرده این جزئیات را بنویسد و برایم جای سؤال بود که اصلاً چطور در روزنامه کیهان این ریسک را کرده‌اند که چنین گزارشی چاپ شود. فیلم‌نامه من بر اساس گزارش روزنامه کیهان و در واقع یک فیلم اقتباسی است. مسئله ما در «صبح اعدام» دو انسانی هستند که قرار است اعدام شوند و خواهیم دید که در ساعت‌های آخر چه حرف‌هایی با هم می‌زنند.
وی اشاره کرده بود که «صبح اعدام» برای نمایش روی پرده سینما به شکل سیاه و سفید فیلم‌برداری می‌شود. او سال گذشته تأکید کرده بود با توجه به فصلی که اتفاق اصلی در آن رخ داده، زمستان بوده است، فیلم‌برداری باید در همان مقطع انجام می‌شد اما بنا به تأخیر پیش‌آمده احتمالاً تغییراتی را در فیلم‌نامه اعمال خواهد کرد.
 افخمی درباره اینکه آیا فیلم «فرزند صبح» که خردادماه امسال و هم‌زمان با رحلت امام خمینی (ره) اکران می‌شود، گفت: هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده ولی اگر قرار بر اکران باشد، ۱۵ خرداد بهترین زمان است. 
او درباره شنیده‌هایی مبنی بر اینکه قرار است برنامه تلویزیونی «هفت» با اجرای او ادامه داشته باشد هم بیان کرد: هنوز چیزی به من گفته نشده ولی اگر هم بگویند، من به‌دلیل مشغولیت برای ساخت فیلم، تا آخر بهار امکان حضور ندارم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی