[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

مهار به‌موقع آتش‌سوزی خوابگاه شاغلین ، روزنامه شیراز نوین

محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز عنوان کرد: در جریان آتش سوزی در یک ساختمان ۶۰اتاقه چهارطبقه واقع در خیابان ملاصدرا، حریق به سرعت مهار شد و ۲۵ نفر از ساکنان توسط آتش نشانان از میان دود و آتش نجات یافتند. قانع در بیان جزئیات این حادثه ابراز داشت: در ساعت ۱۰:۵۵ صبح دیروز در پی تماس ساکنان ساختمان با سامانه 125 مبنی بر مشاهده دود و آتش از یک اتاق، ستاد فرماندهی آتش نشانی بی درنگ آتش نشانان ایستگاه ۲ و یک را به همراه گروه امداد و نجات به همراه خودروهای حامل دستگاه‌های تنفسی، به محل حادثه واقع در خیابان ملاصدرا اعزام کرد. بنا به اظهار محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز، یکی از اتاق‌های این مجموعه ۲۳واحدی ۶۰اتاقه در طبقه دوم، طعمه آتش سوزی شد و دود غلیظی از داخل ساختمان خارج می‌شد. وی اضافه کرد: آتش نشانان بلافاصله با توجه به حساسیت عملیات و حضور ساکنان در ساختمان، به دو گروه عملیاتی تقسیم شدند که گروه اول اقدام به خاموش کردن آتش کردند و گروه دوم نیز به نجات ساکنان گرفتار در میان دود و آتش مشغول شدند.
قانع تصریح کرد: خوشبختانه آتش نشانان توانستند تعداد ۲۵ نفر از ساکنان که در میان دود و حرارت به دام افتاده بودند، نجات داده و به بیرون از ساختمان انتقال دهند.
این مقام مسئول اظهار داشت: آتش نشانان پس از مهار و خاموش کردن کامل آتش سوزی، دود حاصله را به وسیله فن‌های قوی به بیرون از ساختمان تخلیه کردند.
وی با اشاره به اینکه این حادثه مصدومی نداشت، اعلام کرد: این حادثه در همان لحاظ اولیه و قبل از سرایت به دیگر واحد‌ها به صورت کامل مهار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی