[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

خروج تولید از رکود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه میزان بیمه‌شدگان امسال استان نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد چشمگیر و افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: اگر این روند تداوم پیدا کند، این امکان وجود دارد که فرصت‌های شغلی مناسبی را برای هموطنانمان در سایر استان‌ها ایجاد کنیم.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، محمدهادی ایمانیه در چهارصد و بیست و نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید فارس که در یکی از واحدهای تولیدی شیراز برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت روز خجسته مبعث پیامبر اکرم(ص)، با تأکید بر اینکه در کشور به ویژه استان فارس تولید و اشتغال بسیار اهمیت دارد، عنوان کرد: تولید در استان فارس اگر بی‌نظیر نباشد، اما کم نظیر است و اقدامات ما هرچند کوچک، ولی تأثیرگذار باشد، منجر به خدمتی بزرگ برای این مردم بوده که اهمیت مسئولیت اجتماعی ما را می‌رساند.
او با بیان اینکه تولید و اشتغال‌زایی باید با رعایت قانون و در نظر گرفتن قوانین و مقررات باشد، افزود: در رابطه با افزایش ظرفیت تولید و اجرایی کردن طرح توسعه این کارخانه ملاحظات زیست محیطی و مصرف آب باید رعایت شود که مدیران دستگاه‌های اجرایی در این راستا موارد را تسهیل و موانع را برطرف خواهند کرد و این وظیفه اصلی ما به عنوان خدمتگزار این مردم است.
استاندار فارس با اشاره به اینکه فرایند حمایت از تولید در استان فارس بسیار پررنگ است، خاطرنشان کرد: طبق آماری که امروز توسط سازمان تأمین اجتماعی فارس ارائه شد، میزان بیمه‌شدگان امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد چشمگیر و افزایش قابل توجهی داشته است که اگر این روند تداوم پیدا کند، این امکان وجود دارد که فرصت‌های شغلی مناسبی را برای هموطنانمان در سایر استان‌ها ایجاد کنیم.
ایمانیه در بخشی از این برنامه خطاب به مدیرکل راه و شهرسازی فارس نسبت اهمیت تأمین مسکن قشر کارگر تأکید کرد و در این باره گفت: تسهیلات جدید و مناسبی را برای کارگران به ویژه در زمینه مسکن نیازمندیم که لازم است مدیران استانی نسبت به تأمین منابع اعتباری لازم جهت قانونی بودن و اجرایی شدن آن اقدام کنند. 
استاندار فارس در پایان با بیان اینکه ۳ رویکرد مهم باید مورد توجه مدیران بخش تولید به ویژه در زمینه صنعت قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، برنامه اجرایی فعال شدن واحدهای تولیدی نیمه‌فعال و همچنین برنامه اجرایی فعال شدن واحدهای تولیدی راکد در استان فارس بسیار حائز اهمیت است که لازم است مدیران مرتبط به حوزه تولید نسبت به برنامه‌ریزی و اجرایی شدن آن اقدامات مناسبی را داشته باشند.
حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس هم در رابطه با اجرایی شدن مصوبات کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس، عنوان کرد: تعداد جلسات برگزار شده این کارگروه ۴۲۹ مورد است که پس از احصا و بررسی مشکلات مربوط به واحدهای تولیدی تعداد ۲۵۰۴ مصوبه با همکاری و حمایت اعضای این ستاد به تصویب رسیده است.
او در رابطه میزان اجرایی شدن مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، افزود: حدود ۷۰ درصد مصوبات این کارگروه از زمان تشکیل و ۶۸ درصد در سال جاری با همکاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل و کمیته خبرگان بانکی و همچنین حمایت دستگاه قضایی اجرایی شده است و ۱۶ درصد مصوبات در دست اجرا و دیگر موارد در حال مانع‌زدایی هستند.
ایزدی با اشاره به حمایت دستگاه قضایی در زمینه رفع موانع تولید و رونق اقتصادی در استان فارس، گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به صورت هفتگی و حتی روزانه، مشکلات تولیدکنندگان به ویژه صنعتگران را با رویکرد مانع‌زدایی، رصد و بررسی می‌کند که دادگستری و دادستانی در حمایت از اجرایی شدن موانع نقش 
اساسی داشته‌اند.
او گفت: در سال جاری تعداد ۳۶۲ پروانه بهره‌برداری با اعتباری بالغ بر ۱۹۰هزار میلیارد ریال صادر شده است که زمینه اشتغال ۵۳۴۳ نفر از جوانان به ویژه افراد بومی این منطقه محروم فراهم شده است.
رئیس سازمان صمت فارس در رابطه اهمیت رفع موانع تولید در زمینه اجرای طرح توسعه کارخانه تولیدی محصولات لبنی رامک، اظهار داشت: این شرکت فرآورده‌های لبنی در حال حاضر با ظرفیت ۵۰۰ تن محصولات تولیدی کالاهایی را نظیر شیر، پنیر، خامه، کشک و... تولید می‌کند و زمینه اشتغال‌زایی ۲۸۰۰ نفر را ایجاد کرده است.
ایزدی در خصوص اهمیت اجرایی طرح توسعه این کارخانه، خاطرنشان کرد: با رفع موانع تولید در این کارخانه نظیر تأمین و تخصیص آب پاک و مشکلات سرمایه در گردش و حل مشکلات معارضان محلی نظیر کشاورزان علاوه بر افزایش ظرفیت تولید نیز فرصت اشتغال‌زایی برای ۱۰۰۰ نفر از جوانان بومی این منطقه فراهم خواهد شد.
هاشم نصیری، مدیرعامل شرکت فرآورده‌های رامک هم در بخش پایانی جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز گفت: این کارخانه تولیدی با بیش از ۲۶ سال سابقه در حال فعالیت است که برای ۲۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.
او با اشاره به اینکه این واحد تولیدی با راه‌اندازی ۲۰ خط تولید روزانه ۵۰۰ تن محصولات لبنی را تولید می‌کند، به مشکلات این واحد تولیدی از جمله حاشیه سود ۳ درصدی کارخانجات لبنی، اشاره کرد.
نصیری عنوان کرد: این شرکت روزانه ۲۵۰۰ مترمکعب آب مصرف می‌کند که آب این کارخانه مجوز ۴ حلقه چاه دارد که یک حلقه چاه آن مسدود شده و کاهش میزان برداشت آب از چاه‌ها به معضل کاهش تولید رو به رو شده است که انتظار رفع این موانع و تخصیص آب پایدار جهت تأمین آب خطوط فعلی تولید و طرح‌های توسعه این کارخانه را داریم تا بتوانیم هم در تأمین نیاز مصرفی لبنی و هم در اشتغال‌زایی نقشی مؤثر داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی