[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۶
  • دوره جدید

فصل جدایی ستاره‌ها فرا می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

3 لژیونری که با قرارداد قرضی به فوتبال ایران بازگشته‌اند، در پایان فصل باید به باشگاه خود بازگردند. به گزارش فوتبال 360، نقل ‌و انتقالات تابستانی پیش از آغاز لیگ بیست‌ودوم چند بمب‌ترکانی مهم داشت؛ از ستاره‌های نام‌آشنایی که پرسپولیس به‌صورت سریالی به‌دنبال جذب آنها بود تا تغییر چهره استقلال و سپاهان برای حضور در کورس قهرمانی فصل جدید. در این میان، با وجود خریدهای قطعی که 3 تیم مدعی فوتبال ایران انجام دادند، استقلال و سپاهان به سراغ استفاده از سهمیه خرید بازیکن قرضی هم رفتند و موفق شدند بمب‌های پرسروصدایی را منفجر کنند.
پیام نیازمند
سپاهانی‌ها با وجود حضور محمدرشید مظاهری در فهرست تیمشان، با درخواست ژوزه مورایس برای جذب دروازه‌بان مواجه شدند و بعد از مذاکرات فشرده با مدیران باشگاه پورتیموننسه توانستند به‌مدت یک فصل با باشگاه پرتغالی و البته نیازمند برای حضور در سپاهان به توافق برسند تا بعد از 2 فصل، مجدداً این دروازه‌بان باتجربه به دروازه طلایی‌پوشان اصفهانی بازگردد و دروازه‌بان شماره یک سپاهان در لیگ بیست‌ودوم شود.
نیازمند در بازگشت دوباره‌اش به سپاهان توانسته در 24 مسابقه از لیگ برتر، 12 کلین‌شیت داشته باشد و یکی از ستارگانی است که مورد رضایت ژوزه مورایس قرار دارد. با این‌حال، دروازه‌بان باتجربه و 28 ساله هنوز یک فصل دیگر با باشگاه پورتیموننسه قرار دارد و بند فسخ 10 میلیون یورویی در قرارداد او به‌چشم می‌خورد تا برای حفظ پیام نیازمند جهت حضور در فصل آینده، چالشی مهم و بزرگ در انتهای فصل جاری، در مقابل سپاهانی‌ها باشد.
محمد محبی
ریکاردو سا پینتو با توجه به شناختی که از محمد محبی در فوتبال پرتغال به‌دست آورده بود، بعد از امضای قراردادش با استقلال، پافشاری زیادی داشت تا مدیران این باشگاه محبی را به جمع آبی‌پوشان پایتخت اضافه کنند. وینگر بوشهری تحت قرارداد باشگاه سانتاکلارا پرتغال بود و برای جذب او، باشگاه پرتغالی به‌دنبال دریافت هزینه رضایت‌نامه بود که سرانجام توافق‌نامه‌ای به ارزش 650 هزار دلار میان باشگاه استقلال و سانتاکلارا به امضا رسید.
محبی در شرایطی به استقلال آمد که آبی‌ها برای پرداخت رضایت‌نامه او با باشگاه پرتغالی به توافق رسیدند که در 3 قسط هزینه او را پرداخت کنند اما بدقولی‌های مکرر باشگاه آبی‌پوش باعث شد تا همچنان آبی‌ها با چالش پرداخت رضایت‌نامه محبی مواجه باشند. با توجه به حواشی به‌وجود آمده به‌نظر می‌رسد که مدیران باشگاه استقلال در پایان لیگ بیست‌ودوم چالش بزرگی برای حفظ محبی خواهند داشت؛ به‌ویژه آنکه هنوز یک فصل دیگر از قرارداد وینگر بوشهری با باشگاه سانتاکلارا مانده و با توجه به درخشش او در ترکیب استقلال، بعید به‌نظر می‌آید که پرتغالی‌ها به آسانی رضایت‌نامه او را برای انجام انتقال قطعی صادر کنند.
مهدی قایدی
محمد محبی تنها وینگر خریداری‌شده استقلال به‌صورت قرضی نبود و بعد از محبی، مهدی قایدی هم با امضای قراردادی قرضی به جمع آبی‌پوشان پیوست. قایدی پیشتر با مبلغ رضایت‌نامه 2 میلیون دلاری از استقلال جدا شده بود و این‌بار مدیران باشگاه برای پرداخت هزینه انتقالی قرضی‌اش به استقلال، یک میلیون درهم با مدیران باشگاه اماراتی به توافق رسیدند که بعد از کش‌وقوس‌های فراوان، سرانجام در هفته گذشته این مبلغ به‌صورت کامل در اختیار باشگاه شباب‌الاهلی قرار گرفت.
قایدی در این فصل، بدون‌تردید بهترین بازیکن استقلال بوده و علاقه‌مندان به استقلال امید دارند که بتوانند او را در فصل آینده هم در ترکیب تیم‌شان ببینند اما هنوز از قرارداد به امضا‌رسیده میان ستاره خو‌ش‌تکنیک فوتبال ایران و باشگاه شباب‌الاهلی، 3 فصل دیگر باقی ‌مانده و با توجه به مشکلات عدیده مالی باشگاه استقلال و نوسانات ارزی و البته عملکرد درخشان قایدی، بدون‌شک یکی از مهم‌ترین چالش‌های مدیران باشگاه استقلال در پایان فصل، توافق برای حفظ مهدی قایدی خواهد بود.
سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال قرار است هفته آینده به امارات سفر کند و گفته می‌شود در این سفر قرار است در کنار ارائه مدارک در زمینه تسویه‌حساب هزینه انتقال قرضی قایدی، گفت‌وگویی را هم با مدیران باشگاه شباب‌الاهلی خواهد داشت تا جویای نظر آنها درباره حفظ مهدی قایدی در استقلال برای فصل آینده رقابت‌های باشگاهی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی