[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

فواید نوشابه سیاه و کاربردهای آن در خانه تکانی ، روزنامه شیراز نوین


با توجه به قدرت بالای نوشابه در از بین بردن لکه‌ها می‌توان از این نوشیدنی برای پاک کردن لکه‌های سر سخت و همچنین جرم‌زدایی سطوح استفاده کرد. 
به گزارش نمناک، درباره اسیدی بودن نوشابه و کارایی آن در تمیز کاری شب عید حقایقی وجود دارد. به دلیل وجود اسیدیته فسفریک و P.H با مقدار 2/8 کوکا می‌توان اثر آن را با آب لیموی تازه و سرکه مقایسه کرد، بدان معنا که می‌توان به جز نوشیدن این مایع شیرین از آن استفاده‌های مقرون به صرفه نیز در تمیز کردن خانه کرد، پس این قسمت از نمناک را تا آخر مطالعه کنید.
1. پاک کننده روغن:
با استفاده از نوشابه دیگر نگران روغن ریخته شده کف گاراژ و یا پارکینگ نباشید. کافی است مقداری از نوشابه را روی ناحیه ریخته شده روغن بریزید، چند ساعت صبر کنید و سپس آن ناحیه را شست‌وشو دهید.
2. پاک کردن لکه‌های جوهر:
علامت خودکار، جوهر و ماژیک بر روی فرش یک عذاب واقعی است. برای پاک کردن این لکه‌ها مقدار کمی ‌از نوشابه را روی آن‌ها بریزید و سپس با اسفنج آب و صابون آن را تمیز کنید تا به حالت اولیه برگردد.
3. تمیز کردن توالت:
برای تمام افراد اثبات شده است که نوشابه می‌تواند کاسه توالت را به خوبی تمیز کند. برای تمیزی و شفاف کردن آن مقداری نوشابه را در کاسه توالت بریزید ، چند ساعتی صبر کنید سپس با استفاده از فرچه توالت آن را شست‌وشو دهید.
4. زنگ زدگی:
اشیاء کوچک زنگ زده را داخل لیوانی پر از نوشابه بخیسانید و یک شب تا صبح اجازه دهید تا زنگ زدگی آنان پاک شود، همچنین برای پاک کردن سکه نیز می‌توانید از نوشابه استفاده کنید.
5. پاک کردن سیاهی کف قابلمه و تابه:
تمیز کردن سیاهی کف قابلمه و تابه می‌تواند امری زمان بر باشد، بنابراین برای راحت شدن از شرّ آن‌ها بدون آنکه به دست و ناخن خود آسیب برسانید کافیست یک بطری نوشابه را در تابه و قابلمه خالی کنید و روی حرارت خیلی کم قرار دهید، بعد از یک ساعت به‌صورت عادی آن‌ها را شست‌وشو دهید.
6. پیچ و مهره:
آیا پیچ و مهره‌ها محکم بسته شده‌اند و درهمین حال زنگ زده‌اند؟ برای تمیز کردنشان مقداری نوشابه روی آن‌ها بریزید و مدتی صبر کنید سپس آن‌ها را شست‌وشو دهید و به راحتی بازشان کنید.
7. شیشه جلو اتومبیل:
با ریختن یک بطری نوشابه بر روی شیشه اتومبیل می‌توانید تمام لکه‌ها و کثیفی‌های آن را از بین ببرید، سپس با آب شست‌وشو دهید.
8. کتری:
تمیز کردن آهک کتری با وجود نوشابه بسیار آسان است. کافی است کتری را پر از نوشابه کنید و بجوشانید، سپس شعله را خاموش کرده و نیم ساعت صبر کنید و در نهایت به خوبی کتری را بشویید.
9. از بین بردن رنگ برروی اشیا:
با خیساندن یک حوله درون نوشابه و مالیدن آن بر روی اشیای فلزی از شرّ این رنگ‌ها خلاص شوید.
10. رفع زنگ زدگی استخر:
زنگ زدگی دراستخر باعث زشت شدن نمای آن خواهد شد اما با ریختن دو لیتر نوشابه در استخر اثرات زنگ زدگی ناپدید می‌شود.
11. پاک کردن لکه شیر از روی لباس:
کافی است لباس را به مدت 5 دقیقه در نوشابه بخیسانید سپس بخوبی شست‌وشو دهید.
12.تمیز کردن لنز‌های عینک:
کافی است مقداری نوشابه را بر روی لنز‌های عینک بریزید و بعد از خشک کردن برای از بین بردن اثر چسبندگی نوشابه، عینکتان را بشویید.
13. پاک کردن شیشه:
فرمول نوشابه در پاک کردن شیشه نیز مفید است. اسید سیتریک موجود در نوشابه مانند سایر محصولات تمیز کننده برای از بین بردن لکه‌ها و رنگ‌های موجود در شیشه کارساز است.
14. پاک کردن اثر چسبندگی آدامس:
از آنجا که نوشابه حاوی اسید فسفریک است می‌تواند چسبندگی آدامس را خنثی کند. اگر آدامس به موهایتان چسبیده شده است کافی است برای چند دقیقه درون نوشابه بخیسانید تا آدامس آن جدا شود.
15.ماشین ظرفشویی:
مانند تمام زنگ زدگی‌ها نوشابه می‌تواند اثر زنگ زدگی و املاح آب را روی قفسه ماشین پاک کند و فقط کافی است هنگامی‌که کار شست‌وشو ماشین ظرفشویی تمام شد یک بطری نوشابه را در آن بریزید و چند دقیقه‌ای صبر کنید.
16. ضدیخ اتومبیل:
صبح‌هایی که هوا سرد است ، شیشه جلوی ماشین حالت یخ زدگی به خود پیدا می‌کند. با استفاده از نوشابه می‌توانید این یخ زدگی را از بین ببرید.
17. تمیز کردن دوغاب سیمان برروی کاشی‌ها:
نوشابه قدرت تمیز کنندگی دوغاب سیمان را نیز دارد. با ریختن مقداری نوشابه روی کاشی‌ها دوغاب را تمیز و سپس شست‌وشو دهید.
18. تمیز کردن لکه‌های ماژیک:
اگر بر روی اسباب خانه، مبل و یا دیوار اثری از ماژیک دیدید با استفاده از نوشابه می‌توانید این لکه‌ها را بطور دائم از بین ببرید.
19. شفاف کردن جواهرات قدیمی:
جواهرات قدیمی‌ را در ظرفی پر از نوشابه غوطه ور کنید تا به آن‌ها درخشش و جلا دهید.
20. ازبین بردن اثر چسب:
نوشابه به از بین بردن اثر چسب باقی مانده روی سطوح، دیوار و حتی کف خانه نیز کمک می‌کند.
21. پاک کردن کپک بر روی لباس:
ریختن نوشابه در ماشین لباسشویی به نظر ایده خوبی نیست اما خالی کردن یک بطری نوشابه می‌تواند اثر کپک زدگی روی لباس را از بین ببرد. نوشابه همچنین لکه‌های چربی را از لباس پاک می‌کند.آیا تا به‌حال به ارتعاش ماشین لباسشویی توجه کرده‌اید؟با ریختن نوشابه در ماشین لباسشویی می‌توانید از ارتعاش واشر جلوگیری کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی