[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

بازی جدید آمریکایی‌ها در قبال ایران، روزنامه شیراز نوین

موضع اتخاذ شده از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و فضاسازی‌هایی که در چهارچوب فعال سازی بازی «مقصرنمایی» از سوی رسانه‌های غربی آغاز شده، نشان می‌دهد که کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا، قصد دارند همچنان به رویه غیرسازنده خود که موجب طولانی شدن مذاکرات خواهد شد، ادامه دهند.
به گزارش ایسنا به نقل از نورنیوز، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: اگر ایران به عدم همکاری خود در مذاکرات هسته ای ادامه دهد، ایالات متحده از آن خارج می‌شود.
اظهارات این مقام آمریکایی در حالی مطرح می‌شود که واشنگتن به عنوان مقصر اصلی شکل گیری وضع موجود تاکنون با پافشاری بر مواضع غیراصولی خود باعث کندی روند مذاکرات و عدم حصول نتیجه مناسب شده است.
خبرگزاری رویترز نیز بر اساس روال معمول خود از قول منابع مجعول مدعی شد که مواضع ایران در مذاکرات هسته‌ای در بازگشت باقری به وین سخت‌تر شده و تیم ایرانی حتی خواستار بازنگری در برخی از موضوعاتی شده که پیش‌تر بر سر آنها توافق شده بود.
این ادعای غیرواقعی در شرایطی مطرح می‌شود که هیچ موضوع جدیدی از سوی ایران مطرح نشده و صرفاً مواردی که از ابتدای گفت‌وگوها در ردیف مطالبات اصلی ایران بوده و به نوعی در محدوده خط قرمزهای کشورمان قرار دارد، پیگیری شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی