[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

این بار غلتک‌زدن ورزشگاه حافظیه سوژه شد ، روزنامه شیراز نوین

وضعیت چمن ورزشگاه حافظیه شیراز که بارها با انتقاد مربیان فوتبال تیم‌های لیگ برتری مواجه شده بود، وارد مرحله دیگری شد؛ زیرا سرمربی تیم فجر بحث غلتک نخوردن زمین را مطرح کرد تا سوژه جدیدی برای رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی باشد.
به گزارش ایرنا، پس از پایان بازی تیم‌های فوتبال فجر شهید سپاسی و پیکان تهران که دوشنبه نهم اسفند ۱۴۰۰ در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، سرمربی تیم فجر یکی از علت‌های نتیجه نگرفتن تیمش برابر تیم پیکان تهران را غلتک نخوردن زمین حافظیه دانست. 
علی اصغر کلانتری در کنفرانس خبری بعد از بازی یادشده گفت: خبرنگاران به جای اینکه منتظر باشند که من کی از تیم فجر بروم، پیگیر زمین بد حافظیه باشند؛ در بازی با نفت آبادان زمین را غلتک زدند، بهتر بازی کردیم؛ اما کاش خودم یک غلتک می‌خریدم و در اختیار ورزشگاه حافظیه قرار می‌دادم.
تیم فجر مقابل پیکان در دقیقه ۹۲ از شکست گریخت تا همچنان ناکام در برد خانگی باشد، اما این پایان کار نبود؛ چراکه مطرح شدن غلتک به سرعت در شبکه‌های اجتماعی مطرح و کار به برنامه تلویزیونی فوتبال برتر هم کشیده شد تا به این موضوع و ورزشگاه حافظیه بپردازند.
تیم فجر شهید سپاسی بیش از سه ماه است که تاکنون نتوانسته است به ویژه در بازی‌های خانگی بُردی کسب کند؛ از این رو انتقادهای زیادی به دست اندرکاران این تیم وارد شده است.
کارشناسان فوتبال چه گفتند 
تعدادی از کارشناسان فوتبال فارس به ایرنا گفتند: فرض بر اینکه ورزشگاه حافظیه شیراز خراب است، اما چرا تیم فجر در بازی‌های خارج از خانه که زمین‌های مناسبی دارند، نتیجه نمی‌گیرد؟
زمین بد حافظیه، مسلئه داوری و تقویت تیم از جمله مواردی بوده است که بارها از سوی کادر فنی تیم فجر مطرح شده؛ هرچند که تیم بر اساس درخواست کادر فنی تقویت شده و پنج بازیکن جدید هم به خدمت گرفته اند. 
اما اشتباه داوری برای همه تیم‌ها بوده است و آنها هم سود برده‌اند و هم ضرر کرده‌اند و اشتباه داوران هم که غیرعمدی است، تمام شدنی نیست و باید فکر اساسی کرد. باید اینقدر تیم قوی باشد و گلزنی کند تا اگر داور هم اشتباه کرد، به تیم ضربه وارد نشود.
فجری‌ها حال و روز خوشی ندارند؛ شفاف‌سازی شود
به هرحال زردپوشان شیرازی که پس از هشت سال به لیگ برتر صعود کردند و موجب خوشحالی هواداران شدند، تیمشان در جدول رده بندی حال روز خوشی ندارد و خطر سقوط این تیم را به شدت تهدید می‌کند و مدیرعامل باشگاه که گفته است من کار ه ای نیستم، باید در این باره شفاف سازی کند.
سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان فارس: هیئت فوتبال شیراز متولی نگهداری ورزشگاه حافظیه است
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه هیئت فوتبال شیراز با نظارت هیئت فوتبال استان متولی نگهداری ورزشگاه حافظیه شیراز است، گفت: برای بازسازی چمن ورزشگاه حافظیه تأمین اعتبار شده است و با پیمانکار هم قرارداد بسته ایم.
حیدر صفرپور در مصاحبه با ایرنا ادامه داد: بر اساس اطلاعی که کسب کردیم، زمین ورزشگاه حافظیه شیراز روز قبل از بازی فجر و پیکان غلتک شده است. 
وی به گلایه سرمربی فجر که از غلتک نشدن زمین ورزشگاه حافظیه سخن گفته، اشاره کرد و افزود: چنین انتظاری از پیشکسوتی که احترام زیادی برای او قائل هستیم، نداشتیم و تمام اقدامات این عزیزان در خلاف جهت منافع ورزش فارس است و قطعاً با جدیت پیگیری و نقش نظارتی خود را بیشتر خواهیم کرد.
صفرپور بیان کرد: مواردی هم که مطرح شده، مستنداتش موجود است که ارتباط مستقیمی به اداره کل ورزش و جوانان ندارد.
هیئت فوتبال شیراز: زمین غلتک خورده است
رئیس هیئت فوتبال شیراز هم با اشاره به اینکه زمین ورزشگاه حافظیه روز قبل از بازی غلتک خورده است، به ایرنا گفت: زمین برای کشت دست پیمانکار است و برای اینکه زمین آسیب نبیند، یک روز قبل از بازی با پیکان غلتک دستی زده شده است.
محمدرضا حسینی ادامه داد: پیمانکار ورزشگاه تأکید کرد، صلاح نمی‌دانم در حالی که چمن در حال رشد کردن است، غتلک سنگین ماشینی روی آن زده شود.
رئیس هیئت فوتبال شیراز اضافه کرد: فیلم داریم که هر هفته زمین غلتک خورده است، اما در فصلی هستیم که بنا به گفته پیمانکار، زمین باید نفس بکشد که با غلتک کردن روزنه‌ها بسته خواهد شد و ما نیز هیچ تضمینی نمی‌دهیم.
فروردین‌ماه ۱۴۰۱ ورزشگاه پارس آماده بازی است؛ فجری‌ها 
خوشحال شوند
حسینی در ادامه صحبت‌هایش به ورزشگاه پارس اشاره کرد و گفت: محمودزاده نماینده سازمان لیگ از ورزشگاه پارس (میانرود) بازدید کرد و گفت که زمین برای فروردین ماه 1401 آماده میزبانی از تیم‌های لیگ برتر است و کیفیت خوبی دارد.
رئیس هیئت فوتبال شیراز افزود: برای موفقیت تیم فجر هر کاری از دستمان برآید انجام می‌دهیم تا این تیم در لیگ برتر باقی بماند. 
برنامه بازی‌های تیم فجر 
تیم فجر در هفته بیست و یکم پانزدهم اسفندماه در اصفهان میهمان تیم سپاهان است و تا پایان سال یک بازی خانگی برابر پدیده مشهد دارد که ۲۰ اسفند ماه در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار می‌شود و سپس فجری‌ها با ورزشگاه حافظیه وداع خواهند کرد.
همچنین این تیم آخرین بازی خود را در سال جاری ۲۶ اسفند ماه برابر تیم فولاد در اهواز برگزار خواهد کرد و ادامه مسابقات لیگ برتر هم به سال ۱۴۰۱ کشیده خواهد شد که هنوز برنامه‌های هفته ۲۴ به بعد اعلام نشده است.
آیا بازی فجر و آلومینیوم اراک در ورزشگاه پارس شیراز برگزار می‌شود؟
بر اساس تقویم مسابقات لیگ برتر، تیم فجر شهید سپاسی در سال ۱۴۰۱ نخستن بازی خانگی خود را برابر آلومینیوم اراک برگزار خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید آیا این بازی در ورزشگاه پارس شیراز که سازمان لیگ آن را تأیید کرده است، برگزار می‌شود یا باید به ورزشگاه حافظیه و زدن غلتک برگشت.
تیم فجر در پایان هفته بیستم با ۱۵ امتیاز در همان رده چهاردهم ایستاد و خطر همچنان این تیم را تهدید می‌کند.
در رقابت‌های فوتبال برتر دوره بیست و یکم ۱۶ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۰ بازی تیم قهرمان مشخص خواهد شد و ۲ تیم انتهای جدول هم راهی دسته یک می‌شوند. نفت مسجد سلیمان و پدیده مشهد در خطر سقوط قرار دارند؛ هرچند تا پایان لیگ ۱۰ بازی دیگر باقی مانده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی