[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

شیراز مبدأ صادرات شد، روزنامه شیراز نوین

دفتر انجمن کارگزاران گمرک استان فارس به طور رسمی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز راه اندازی شد. با حضور رازقی رئیس اتاق بازرگانی فارس، میرعبدالله رئیس انجمن کارگزاران گمرکی ایران، طیبی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز، شرفی رئیس خانه صنعت و معدن استان، معاون گمرک استان فارس و تعدادی از فعالان بخش خصوصی استان، دفتر انجمن کارگزاران گمرک استان فارس به طور رسمی افتتاح شد و آغاز به کار کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این جلسه گفت: انجمن کارگزاران گمرک می‌تواند بازوی پرقدرتی برای صادرکنندگان و واردکنندگان باشد که با تکیه بر تجربه و تخصص می‌توانند تسهیل کننده امور حوزه صادرات و یاری دهنده فعالان اقتصادی باشند.
وی افزود: انجمن کارگزاران گمرک خدمات دهنده به صادر و واردکنندگان است و هیئت مدیره این انجمن باید در راستای جلب اعتماد و جذب استقبال بخش خصوصی و بخش دولتی تلاش کنند و این در حالی است که خدمات مناسب و باکیفیت می‌تواند معرف خوبی برای این انجمن باشد.
رازقی اظهار داشت: انجام کار توسط کارشناسان و متخصصان بسیاری از مشکلات هر بخش را کاهش می‌دهد، اما به دلیل عدم وجود اطمینان بسیاری از فعالان بخش خصوصی بر این باورند که اگر خودشان کار را انجام دهند، مناسب تر خواهد بود؛ بنابراین این انجمن می‌تواند با اقدامات برنامه ریزی شده مورد اعتماد و امین بخش خصوصی باشد.
رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به آمارهای صادرات استان اضافه کرد: یکی از مشکلات مهم در حوزه اقتصاد استان عدم دسترسی به آمار دقیق و درست میزان صادرات استان است و سال‌هاست که آمارهای میزان صادرات استان از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت و گمرک با هم تفاوت اساسی دارد که یکی از دلایل این موضوع این است که برخی از صادرکنندگان ما کالاهای خود را در گمرک شیراز اظهار نمی‌کنند؛ لذا این میزان در آمارهای استان لحاظ نمی‌شود. وی ادامه داد: پیشنهاد ما این است که انجمن کارگزاران گمرک استان باید خودشان را به صادرکنندگان استان معرفی و اثبات کنند و تلاش شود تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان کالاهای خود را با بهترین کیفیت و قیمت صادر کنند که با تسهیل این روند آمار صادرات استان نیز به واقعیت نزدیک تر می‌شود.
رازقی با تأکید بر اینکه این مشکل عدم واقعی بودن آمارهای صادرات استان را انجمن کارگزاران گمرک استان می‌تواند حل کند، عنوان داشت: ما در اتاق بازرگانی فارس برای واقعی شدن آمارهای صادراتی استان اعلام آمادگی و همکاری می‌کنیم.
وی تصریح کرد: همچنین این انجمن می‌توانند محور سامان‌دهی بسیاری از مسائل حوزه صادرات از جمله کارگو سنتر در استان باشند.
در ادامه این جلسه، سهراب شرفی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس و رئیس خانه صنعت و معدن استان نیز گفت: نقش محوری و حمایتی اتاق بازرگانی به عنوان مادر تشکل‌ها زمینه فعالیت انجمن و تشکل‌ها را در استان فراهم کرده که این روند نویدبخش فعالیت بیشتر و توسعه حوزه اقتصاد استان است.
وی افزود: گمرک تنها نهادی است که کارگزار دارد؛ ضمن اینکه این انجمن باید در راستای جذب اعتماد بخش خصوصی تلاش کند که تسهیل روند مراودات تجاری و سرمایه گذاری اقدامی مؤثر برای حرکت به سمت توسعه و توسعه یافتگی است.
در ادامه نادر طیبی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز هم گفت: در برخی مواقع دیدگاه تجاری ما سنتی است، اما اگر این موضوع از طریق متخصصان امر و کارگزاری‌ها پیش برود، بسیار مؤثرتر و مقرون به صرفه تر است.
وی اضافه کرد: همه امکانات برای تسهیل روند صادرات و ارائه خدمات در حوزه‌های گمرک در منطقه ویژه اقتصادی شیراز وجود دارد و ما آماده همکاری با فعالان اقتصادی استان هستیم.
در ادامه این جلسه، محمد امین صباغی زاده رئیس انجمن کارگزاران گمرک فارس نیز گفت: کارگزاران گمرک می‌توانند نقش مهمی در حوزه صادرات و واردات و ترانزیت کالاها در استان داشته باشند و با ارائه کار تخصصی یاریگر صادرکنندگان و واردکنندگان و فعالان اقتصادی استان باشند.
وی با بیان اینکه در حال کار کارشناسی و آسیب شناسی حوزه صادرات استان هستیم، عنوان داشت: برنامه ریزی منسجم و مؤثری با هدف کمک به ایجاد مسیر سالم صادرات، کیفیت خدمات دهی، کاهش هزینه‌ها و افزایش تمایل به صادرات و کاهش دغدغه فعالان این عرصه در این انجمن انجام شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی