[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز: پویش «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» اجرایی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اجرایی شدن پویش «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» همگام با سراسر کشور در این کلان‌شهر، خاطرنشان کرد: این پویش در واقع نوعی پیمان اخلاقی است که با پیوستن به آن در تلاشی همگانی سعی می‌کنیم برای کاهش حوادث و آسیب‌ها، چهارشنبه پایان سال را با ایمنی و پرهیز از رفتارهای پرخطر سپری کنیم.
محمدهادی قانع تصریح کرد: اجرای پویش نه به چهارشنبه سوری خطرناک توسط سازمان آتش نشانی و پیوستن شهروندان به این پویش گامی برای حفظ سلامتی شهروندان است و امیدواریم شهروندان فهیم شیرازی نقش پررنگی در این پویش داشته باشند و چهارشنبه پایان سال را با آرامش و بدون آتش بازی و مواد محترقه خطرناک سپری کنند و به استقبال بهاری نو روند. در چهارشنبه پایان امسال با رعایت موارد ایمنی حوادث را کاهش دهیم. هرساله در چهارشنبه آخر سال حوادث ناگواری برای هموطنان به ویژه نوجوانان که دارای حس کنجکاوی و شور هیجانی هستند اتفاق می‌افتد که کام خانواده‌ها را در آستانه سال نو تلخ می‌کند.
وی عنوان کرد: متأسفانه خسارت‌های مالی و جسمانی حوادث ناشی از اقدامات آگاهانه یا ناآگاهانه افراد در این روز به قدری بالاست که در بیشتر مواقع قابل جبران نیست.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان اینکه در این پویش یادآوری می‌کنیم که پیشگیری مقدم بر اقدامات خدماتی پس از حوادث و خسارت‌های ناشی از رفتارهای پرخطر در چهارشنبه آخر سال است، گفت: با توجه به تعطیلی مدارس و به منظور پیشگیری از حوادث پویش «نه به چهارشنبه سوری» ویژه دانش آموزان، اولیا و دیگر اقشار در فضای مجازی فعال شده است.
قانع این اقدام فرهنگی و آموزشی با رویکرد ترویجی را راهی برای پاسداشت فرهنگ اصیل ایرانی و پرهیز از رفتارهای خطرساز عنوان کرد و افزود: در این پویش از شهروندان خواسته شده تا در فضای مجازی پیمان بندند تا از مواد محترقه خطرناک استفاده نکنند و برای پیشگیری از خطر در خانه بمانند. او یادآور شد: پیشگیری از تکرار حوادث تلخ سال‌های گذشته و ترویج فرهنگ شادابی در کانون گرم خانواده از اهداف مهم این پویش است. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز ادامه داد: این سازمان با اشتراک گذاشتن مطالب آموزشی و عکس، نسبت به رفتارهای پرخطر که جز آسیب زدن به جسم و روان شهروندان چیزی به دنبال ندارد، به افراد در معرض آسیب در این روز هشدار می‌دهد. قانع همچنین تصریح کرد: فعال شدن این پویش می‌تواند نقش مهمی در ارتقای سطح آگاهی شهروندان به ویژه دانش آموزان نسبت به پرهیز از رفتارهای پرخطر در چهارشنبه آخر سال، البته با نظارت ویژه والدین داشته باشد. او نقش والدین را در کاهش حوادث و رفتار‌های پرخطر فرزندان بسیار مؤثر دانست و از والدین درخواست نمود در این روزهای پایان سال مراقبت بیشتری نسبت به فرزندان خود داشته باشند و آنها را از خطرات استفاده از مواد آتش زا آگاه نمایند. رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز همچنین از رسانه‌ها خواست تا به این موضوع مهم پرداخته و با توجه به شیوع بیماری کرونا، امن ترین مکان برای برگزاری جشن بدون آتش بازی و مواد محترقه را در خانه اعلام کنند. در پایان می‌بایست عنوان نمود سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز به صورت 24ساعته آماده خدمت رسانی به شهروندان می‌باشد و در صورت هرگونه حادثه می‌توان به شماره 125 تماس حاصل نمود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی