[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

۱۷۹ بیمار کرونایی در بخش‌های ICU ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را اعلام کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۶۵هزار و ۷۱۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۰۸هزار و ۸۴۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۰۸هزار و ۴۹۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۰۸هزار و ۴۶۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۵۷هزار و ۲۱۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۰هزار و ۳۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است. وی در ادامه گفت: با بستری ۱۲۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۴۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. پاریزی ضمن ابراز تأسف خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت‌هزار و ۸۲۶ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۹۲هزار و ۹۴۹ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی 
خارج شده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی