[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

پساب برای صنعت ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی فارس استفاده از پساب تصفیه خانه‌های فاضلاب در شهرک‌های صنعتی استان را از راهبردهای مهم برای جبران بخشی از آب غیرقابل شرب مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی اعلام کرد و گفت: از اجرای طرح‌های استحصال و استفاده از پساب در تصفیه خانه‌های فاضلاب شهرک‌های صنعتی فارس حمایت می‌کنیم.
سیدمصطفی هاشمی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب و طرح‌های زیرساختی شهرک صنعتی فتح‌آباد مرودشت، گفت: طرح استفاده از پساب در تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی فتح‌آباد که با اعتبار ۱۵میلیارد ریال در حال اجراست، در مراحل پایانی قرار دارد و با بهره‌برداری از این طرح می‌توانیم از پساب تصفیه‌شده در مصارف آبیاری فضای سبز و واحدهای صنعتی آب‌بر غیرآشامیدنی استفاده کنیم. وی با اشاره به کاهش منابع آبی در استان گفت: باید از این ظرفیت نهایت استفاده را انجام دهیم تا هم الزامات زیست محیطی رعایت شود و هم چرخ صنعت به گردش درآید.
هاشمی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۶ تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با ظرفیت تصفیه روزانه افزون بر ۱۱۵۰۰متر مکعب فاضلاب به فعالیت می‌پردازد که از این ظرفیت می‌توان برای استحصال پساب استفاده کرد.
سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از برخی طرح‌های زیرساختی در شهرک صنعتی فتح آباد مرودشت بازدید کرد.
هاشمی با تأکید بر تکمیل زیرساخت‌ها و توسعه کیفی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان گفت: در این زمینه برنامه پایش طرح‌های زیرساختی با هدف رفع مشکلات و موانع اجرایی و شتاب بخشی به اجرای طرح‌ها در حال انجام است. وی افزود: تعلل پیمانکاران در اجرای طرح‌ها، پذیرفتی نیست و باید بر اساس برنامه زمان بندی نسبت به اتمام طرح اقدام کنند. سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در بحث نظارت بر اجرای طرح‌ها نیز اهتمام ویژه ای خواهیم داشت تا طرح‌ها با کیفیت و بر اساس استانداردهای فنی اجرا شود. هاشمی همچنین در خصوص اولویت‌های عمرانی و زیرساختی شهرک فتح آباد نیز گفت:تسریع در اتمام طرح خط اختصاصی برق و پیگیری تخصیص آب از خط سد درودزن، از مهم‌ترین نیازهای این شهرک صنعتی است که با جدیت پیگیری می‌شود.
شهرک صنعتی فتح آباد مرودشت دارای ۵۱ هکتار مساحت است که تاکنون ۸۶ قرارداد سرمایه گذاری در آن منعقد شده و در آن ۳۰ واحد با اشتغال ۴۵۰ نفر درمرحله بهره برداری است‌.
سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین در سفر به شهرستان مرودشت در آیین افتتاح کانون بسیج مهندسین پتروشیمی شیراز که با حضور جانشین فرمانده سپاه فجر فارس، معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس، مسئول بسیج مهندسین سپاه فجر فارس، فرمانده سپاه ناحیه مرودشت و مسئولان پتروشیمی شیراز برگزار شد، شرکت کرد. هاشمی در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های سازمان بسیج مهندسین صنعت فارس در رفع مشکلات واحدهای صنعتی و کمک به اجرای طرح کلینیک صنعت، بر هم افزایی، تعامل و ارتقای همکاری‌ها تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی