[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

تعامل تضمین‌کننده تولید است، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی فارس:
تعامل تضمین‌کننده تولید است

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: تعامل بین 3 ضلع کارگر، کارفرما و دولت تأثیر مستقیمی بر تولید دارد. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، وحید خداپرست در دیدار با نمایندگان تشکلات عالی کارفرمایی فارس بر تعامل و هم‌افزایی مثال زدنی کارگران و کارفرمایان با دولت در سطح این استان تأکید کرد و تداوم آن را خواستار شد و افزود: تعامل سازنده بین این سه ضلع تأثیر زیادی در امر تولید دارد. خداپرست ادامه داد: نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی استان فارس در سطح ملی شاخص و در این حوزه شناخته شده‌اند که این امر ظرفیتی برای استان به شمار می‌رود. سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس خاطرنشان کرد: تجارب نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی می‌تواند گره گشای بسیاری از مشکلات جامعه کار و تولید باشد. خداپرست بر لزوم حرکت به سمت کیفی سازی امور به جای توجه به کمی سازی و همچنین تداوم نگاه علمی و تخصصی در بین نمایندگان کارفرمایان استان فارس که همواره از دیرباز وجود داشته و مشاوره ای کارآمد از جانب این قشر به دولت بوده است، تأکید کرد. خداپرست در پایان گفت: جلساتی به صورت تخصصی با اعضای تشکلات صنفی و جامعه کار و تولید در استان برگزار خواهد شد تا مشکلات و مسائل این قشر در این جلسات به طور تخصصی بررسی شود.
رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان فارس در ادامه این دیدار گفت: تعامل بین کارگران، کارفرمایان و دولت امری مهم و ضروری در موفقیت جامعه کار و تولید است. جمال رازقی جهرمی افزود: یکی از دلایل موفقیت استان فارس در زمینه‌های مختلف حوزه تولید و کار و تلاش، تفاهم موجود بین کارگر، کارفرما و دولت بوده که امیدوارم در دوران مدیریت جدید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس ادامه داشته باشد. رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان فارس در ادامه تأکید کرد: بعضی قوانین در بخش قانون کار و تأمین اجتماعی قدیمی است که باید اصلاح شود و در سطح این استان نیز ضروری است که وضعیت حوزه کار بهبود یافته و تلاش دستگاه‌های اجرایی و قضایی فارس نیز در این راستا باشد تا مشکلات موجود در حوزه سرمایه گذاری برطرف شود.
وی سه جانبه گرایی را یک اصل مهم دانست و گفت: تولید و صادرات باید اولویت باشد و در واقع در شرایط موجود و وجود مشکلات اقتصادی هیچ راهی جز تولید و صادرات وجود ندارد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی