[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

تکاپو برای خدمت‌رسانی نوروزی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
اشاره: 
آزمون جدی مدیریت شهری در نوروز برگزار می‌شود. با کمرنگ شدن کرونا، هزاران مسافر قصد شهر راز می‌کنند و مهم‌تر از آن، شهروندان شیراز هستند که باید در بستری مناسب و شایسته از بهار دل انگیز بهره مند گردند. از سوی دیگر مدیریت شهری شیراز در مسیر تحولات قرار گرفته و نوروز 1401 آزمون جدی برای شهرداری و شورای اسلامی شهر است تا توانمندی‌های خود را نشان دهند. در همین زمینه شهردار شیراز خبر از تلاش حداکثری برای خدمت‌رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی داد.
 به پیشواز نوروز با تلاش حداکثری
شهردار شیراز به توضیح اقدامات و برنامه‌های شهرداری شیراز برای ایام نوروز سال ۱۴۰۱ پرداخت. مهندس سید احسان اصنافی اظهار داشت: بعد از دو سال انتظار، حجم بالایی از مسافران و گردشگران نوروزی را در شهر شیراز داریم و برای آن در مجموعه شهرداری شیراز تمهیدات لازم را اندیشیده‌ایم. وی در توضیح اقدامات صورت گرفته عنوان کرد: از ۱۰ کیلومتری ورودی‌های شهر عملیات پاک‌سازی صورت گرفته، سرویس‌های بهداشتی تعمیر و تجهیز شده، المان‌ها، نورپردازی‌ها، تابلوها و پارک‌ها در دست تعمیر هستند. شهردار شیراز ادامه داد: گل‌کاری در سطح شهر شیراز آغاز شده و تلاش داریم که از ۲۵ اسفندماه و ورود اولین مسافران نوروزی گل‌ها نمود کافی و زیبایی داشته باشند. مهندس اصنافی از برپایی غرفه‌های نوروزی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی، استقرار نمادها و المان‌های نوروزی و تمهیدات لازم برای میوه و تره‌بار شب عید که در حوزه سازمان سامان‌دهی مشاغل است، خبر داد. وی با بیان اینکه موضوعات ایمنی و خدمات شهری و سد معبر شهرداری شیراز به صورت روزانه شده، تصریح کرد: از ۱۵ اسفندماه مجوز حفاری صادر نخواهد شد و همه حفاری‌ها تا ۲۲ اسفندماه جمع‌آوری خواهد شد. این مقام مسئول از آماده‌سازی سه کمپ برای مسافران نوروزی در شهر شیراز خبر داد و گفت: سه کمپ زیباشهر، شهید شیرودی و باغ جنت با ظرفیت ۲۲۰ کانکس برای مسافران نوروزی آماده شده‌اند.وی افزود: در صورت وقوع بارندگی و کمبود فضا، هماهنگی‌های لازم با نمایشگاه بین‌المللی فارس صورت گرفته و از آن مکان نیز استفاده خواهد شد. به گفته شهردار شیراز، همچنین ۱۱ بوستان در سطح شهر شیراز با امکان نصب ۲۵۰۰ چادر و در صورت لزوم ۱۳ سالن ورزشی شهرداری شیراز برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است. وی درخصوص سایر اقدامات صورت گرفته شهرداری شیراز برای ایام نوروز سال آینده، عنوان کرد: تورهای گردشگری، خط‌های ویژه از ایستگاه وکیل‌الرعایا به حرمین مطهر و ۱۶ تاکسی برای راهنمایی مسافران و گردشگران با عنوان از من بپرس از جمله دیگر اقدامات شهرداری شیراز برای ایام نوروز ۱۴۰۱ خواهد بود.وی اضافه کرد: همچنین ۳۵ پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۵۰۰ خودرو در کنار پارکینگ‌های خصوصی برای ایام نوروز تدارک دیده شده است. مهندس اصنافی موضوع ترافیک را از دیگر مقولات مهم و مدنظر شهرداری شیراز برای ایام نوروز دانست و اذعان داشت: در ایام نوروز ترافیک سنگینی را در ساعاتی از شبانه روز خواهیم داشت که با هماهنگی پلیس راهور و شورای ترافیک شهر شیراز، تمهیداتی را برای برخی معابر، مسیرها و اماکن پربازدید و پرتردد در نظر گرفته‌ایم. وی در پایان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلیه اماکن و برنامه‌های شهرداری شیراز در ایام نوروز ۱۴۰۱ تأکید کرد.
 هم‌افزایی برای خدمت‌رسانی مطلوب
قائم مقام شهردار شیراز در این باره گفت: عملکرد شهرداری کلان شهرها در ایام نوروز و فصل بارندگی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و باید در تعطیلات سال نو با تعامل و هم افزایی بهترین خدمات را به شهروندان و مسافران نوروزی ارائه کنیم. آرش فرج زاده خواستار آمادگی همه ارکان شهرداری در آستانه سال نو شد و اظهار داشت: در روزهای آتی چهارشنبه سوری را پیش رو داریم که در سنوات گذشته برخی از تأسیسات، فضاهای سبز و مبلمان شهری دچار آسیب‌هایی شده اند و به منظور پیشگیری از آن باید اقدامات پیشگیرانه ای را در دستور کار قرار داد. این مقام ارشد شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنانش افزود: از شهرداران مناطق تقاضا داریم عملیات لکه گیری آسفالت معابر را در اولویت قرار دهند. در مناطق ۱ ، ۲ ، ۳ و ۸ ترمیم پوشش معابر نیازمند تلاش‌های بیشتری است و باید شهر چشم نوازی را برای شهروندان و مسافران نوروزی تهیه کنیم. قائم مقام شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنانش حضور تیم اجرایی مدیریت شهری را در ایام نوروز ضروری دانست و گفت: از پانزدهم اسفندماه نباید عملیات حفاری در سطح شهر صورت بگیرد و باید کارگاه‌های عمرانی را تا جای ممکن کوچک کرد. فرج زاده با اشاره به فرارسیدن اعیاد شعبانیه گفت: از شهرداران مناطق و سازمان‌ها و تیم‌های اجرایی درخواست داریم تا برای برپایی باشکوه این مناسبت‌ها با معاونت فرهنگی شهرداری همکاری و هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.
 اهمیت نوروز برای مدیریت شهری
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در این باره گفت: خدمات و زحمات مجموعه شهرداری در ایام نوروز مورد قضاوت قرار می‌گیرد. غلامرضا غلامی نوروز ۱۴۰۱ را برای کلان‌شهر شیراز پراهمیت ارزیابی کرد و افزود: با یاری پروردگار امیدواریم شاهد کمرنگ شدن کرونا در آستانه سال جدید باشیم و این به معنای رونق سفرهای نوروزی و حضور بیشتر شهروندان در مراکز زیارتی و تفریحی است.او با بیان اینکه مسئولیت هر یک از قسمت‌های شهرداری پس از پایان تعطیلات مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، افزود: این اولین نوروزی است که شهر شیراز در آستانه تغییرات مدیریتی قرار گرفته و شورای اسلامی شهر توقعات و انتظارات زیادی را از مجموعه شهرداری برای خدمت‌رسانی بهینه دارد. رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری شیراز در ادامه خاطرنشان کرد: مدیران حوزه شهرداری وظیفه دارند هم افزایی و تعاملات لازم را با سایر دستگاه‌ها به عمل آورند تا شهروندان و مسافران نوروزی از تمامی ظرفیت‌های شیراز بهره مند شوند. غلامی خواستار حضور مدیران شهرداری در ایام نوروز بر مسند کار شد و گفت: همه شهرداران و معاونت‌ها به مناطق تاریخی و مذهبی کمک کنند تا محیط اطراف بقاع متبرکه و آرامگاه‌های سعدی و حافظ و سایر مکان‌های دیدنی شهر در حد و اندازه‌های شیراز و سومین حرم اهل بیت(ع) خودنمایی کند. وی در پایان افزود: در روز درختکاری در ارتفاعات شیراز شاهد برپایی برنامه مشترکی از سوی شهرداری شیراز و منابع طبیعی با حضور مقامات ارشد استان خواهیم بود.
 انتصاب برای مدیریت خدمت‌رسانی
در همین راستا شهردار شیراز، رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری را منصوب کرد. شهردار شیراز با صدور حکمی غلامرضا غلامی معاون خدمات شهری را به عنوان رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری شیراز تعیین و منصوب کرد. سید احسان اصنافی در حکم رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری شیراز آورده است: با عنایت به تجربه و تخصص جناب‌عالی به استناد تصویب نامه هیئت وزیران مبنی بر تشکیل ستاد مرکزی خدمات سفر و با توجه به دستورالعمل اجرایی سامان‌دهی خدمات سفر ویژه نوروز ۱۴۰۱ و ابلاغ استانداری فارس و ضرورت برنامه ریزی و استفاده از پتانسیل مجموعه شهرداری (معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها و مدیریت‌های تابعه شهرداری) و هماهنگی و تعامل با ادارات و سازمان‌های خارج از مجموعه شهرداری، جناب‌عالی را با حفظ سمت به عنوان رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری شیراز تعیین و منصوب می‌نمایم. امید است با اتکال به خداوند متعال نسبت به برنامه ریزی و تشکیل جلسات مختلف نسبت به آماده سازی شهر برای ایام نوروز در بخش‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، ترافیکی و خدمات شهری برای شهروندان محترم شیرازی و ارائه خدمات بهینه به مسافران و زائران سومین حرم اهل بیت(ع) در امور محوله موفق و مؤید باشید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی