[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

تقویت ارتباط رانندگان و پارلمان شهری، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
اولین دوره انتخابات نمایندگان تاکسیداران شیراز برگزار شد. این مراسم صبح جمعه 13 اسفندماه با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و مدیران شهرداری در حوزه حمل و نقل و ترافیک در سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز برگزار شد.
 نظرخواهی شورا از تاکسیداران
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر شیراز در حاشیه برگزاری این انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: امروز برای قشر راننده روز مهمی است؛ چراکه این برای اولین بار است که انتخابات وسیع میان رانندگان برگزار می‌شود. محمدتقی تذروی افزود: در این راستا پس از اعلام انتخابات از میان ده‌هزار راننده تاکسی در شیراز، ۲۲ نفر از واجدان شرایط ثبت‌نام کردند که پس از انصراف یک نفر، ۲۱ نفر در رقابت باقی ماندند. وی تصریح کرد: از این تعداد هفت نفر به عنوان اعضای اصلی و ۳ نفر به عنوان عضو علی البدل انتخاب می‌شوند. مهم‌ترین وظیفه این افراد این است که پل ارتباطی رانندگان و شورا باشند و ما نیز در مصوباتی که در این حوزه داریم، از نظرات نمایندگان تاکسیداران استفاده می‌کنیم.
 راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه این مراسم خبر از بهره برداری از سامانه‌های هوشمند در ناوگان حمل و نقل عمومی داد. مهدی نصیری‌ با تشریح گوشه ای از مزیت‌های استفاده از سامانه هوشمند در ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: پروژه هوشمندسازی ناوگان تاکسیرانی برای شهرداری شیراز هزینه ای در بر نداشته است و شورای اسلامی شهر شیراز عزم جدی برای راه اندازی این پروژه به صورت سرمایه‌گذاری دارد و قرارداد به نحوی تنظیم شده است که برای طرفین سودآوری داشته باشد. وی با بیان اینکه با استفاده از این سامانه پرداخت و محاسبه کرایه به صورت دقیق انجام می‌پذیرد تا اختلافی فی‌مابین راننده و مسافر پیش نیاید، اظهار داشت: رانندگان تاکسی از تسهیلاتی که از سوی شورای اسلامی شهر در نظر گرفته شده، بهره‌مند می‌شوند و شرکت راه‌انداز نیز با خدماتی که ارائه می‌دهد، منتفع خواهد شد. او با بیان اینکه این پروژه گام اول در مسیر هوشمندسازی ناوگان تاکسیرانی است، اظهار داشت: در ادامه پروژه‌های زیرساختی مثل کیف پول الکترونیک در دست انجام است. با کیف پول الکترونیک می‌توان تراکنش‌های تاکسی، اتوبوس، مترو، باغ خانواده، پرداخت‌های شهرداری و... را انجام داد. نصیری با اشاره به اینکه برای پرداخت روش‌های متنوعی در دستور کار قرار گرفته، اظهار داشت: سامانه یکپارچه ای بر بستر تلفن‌های همراه به نام سرو طراحی شده است که بر پایه آن می‌توان سرویس‌های مختلف پرداخت‌های ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی‌های برخط را در آن مورد استفاده قرار داد. وی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه تا روز شیراز بسیاری از گام‌های حوزه حمل و نقل هوشمند را برداریم، اظهار داشت: تلاش داریم اپلیکیشن سرو تا قبل از نوروز رونمایی شده و تا اردیبهشت سال آینده نیز سامانه هوشمند اتوبوسرانی به بهره‌برداری برسد.
 تحقق مطالبات تاکسیداران
در ادامه رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز از برگزاری اولین دوره انتخابات نمایندگان تاکسیداران شهر شیراز خبر داد و گفت: در راستای حمایت و تعامل بیشتر و تحقق مطالبات تاکسیداران و تاکسیرانان شریف شهر شیراز و حسب ابلاغیه شورای اسلامی برای نخستین بار انتخابات نمایندگان تاکسیداران به صورت کاملاً قانونی در دستور کار سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز قرار گرفت. پیمان باباخانی افزود: این انتخابات به صورت دستی و با رقابت بین ۲۱ داوطلب حائز شرایط و در ۷ شعبه در سطح شهر شیراز از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۷ در حال برگزاری می‌باشد. وی افزود: در صورت استقبال تاکسیداران و تاکسیرانان و تأیید هیئت نظارت و هیئت اجرایی انتخابات صرفاً به مدت ۲ ساعت قابل تمدید می‌باشد. وی ضمن دعوت از کلیه تاکسیداران و تاکسیرانان جهت حضور پررنگ در انتخابات اظهار امیدواری کرد با انتخاب نمایندگان متعهد اصلح و دارای سابقه بتوان تعامل و کارشناسی بهینه تری در برنامه‌ریزی‌ها و اهداف بلندمدت ناوگان تاکسی داشته و خدمات ارزنده تری به این قشر شریف ارائه گردد. 
در پایان این مراسم محمدتقی تذروی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز به عنوان رئیس هیئت نظارت بر انتخابات و مهدی نصیری قرقانی رئیس شورای کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای شهر به عنوان رئیس هیئت اجرایی انتخابات از شعب مختلف و نحوه برگزاری انتخابات بازدید نمودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی