[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

شیرینی نسکافه‌ای، روزنامه شیراز نوین

 زمان آماده‌سازی: 30 دقیقه
 زمان پخت: 15 دقیقه

 مواد لازم برای 20 عدد
برای شیرینی:
پودر نسکافه: 1 قاشق مرباخوری پر
کره:100 گرم
زرده تخم مرغ: 1 عدد
پودر قند: یک دوم پیمانه
وانیل: نوک قاشق چای‌خوری
آرد: 1 و یک دوم پیمانه
برای فیلینگ:
خامه: 100 گرم
شکلات تخته‌ای: 100 گرم

اگه شما هم مثل من از طرفدارهای پر و پا قرص نسکافه وقهوه هستید و از پیچیدن عطر دل انگیز نسکافه و قهوه در خانه و محل کارتان لذت می‌برید، پس با من همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی نسکافه‌ای در ‌این مطلب آشنا شوید. شیرینی نسکافه‌ای یک شیرینی خشک فوق العاده دلپذیر و البته زیبا است و خیلی راحت درست می‌شود مثل شیرینی قهوه، شیرینی اتریشی، شیرینی گل مینا و مدل‌های دیگر شیرینی خشک و شیرینی تر. خب، بیشتر از ‌این منتظرتان نمی‌گذارم؛ با من و ‌ایران کوک در ‌این فستیوال عطر و طعم همراه باشید.

 طرز تهیه
 مرحله اول: درست کردن خمیر شیرینی نسکافه‌ای
برای درست کردن یک شیرینی نسکافه‌ای فوق‌العاده خوشمزه، ابتدا با استفاده از یک همزن برقی کره به دمای محیط رسیده و پودر قند را خوب با هم بزنید تا زمانی که کرم رنگ و پوک شوند. سپس زرده تخم مرغ و وانیل را هم به آن‌ها اضافه کنید و هم بزنید.
 مرحله دوم: اضافه کردن پودر نسکافه به خمیر
در ‌این مرحله پودر نسکافه را نیز به مخلوط کره، پودر قند و زرده تخم مرغ اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.
 مرحله سوم: افزودن آرد به خمیر شیرینی نسکافه‌ای
حالا کم کم و مرحله به مرحله آرد را به مخلوطی که در مرحله قبل درست کردید اضافه و خوب مخلوط کنید تا خمیر لطیف و یک دستی به دست آید.
 مرحله چهارم: استراحت دادن به خمیر
حالا خمیر را برای حدود 30 دقیقه در یخچال بگذارید تا استراحت کند و منسجم شود.
 مرحله پنجم: قالب زدن خمیر شیرینی نسکافه‌ای
پس از گذشت مدت زمان گفته شده، خمیر را از یخچال خارج کنید. حالا روی سطح پیشخوان آشپزخانه را کمی ‌آرد پاشی کنید و به کمک یک وردنه خمیر را با ضخامت مناسب باز کنید. سپس با استفاده از کاتر دایره‌ای شکل قالب بزنید. سپس خمیرهای قالب زده را از وسط نصف کنید، به طوری که دو نیم دایره حاصل شود. کف سینی فر را کاغذ روغنی بیندازید و شیرینی‌های قالب زده شده را داخل آن با فاصله مناسب بچینید.
 مرحله ششم: آماده سازی فر
از حدود 15 دقیقه قبل فر را با دمای 160 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. سپس برای مدت 10 الی 15 دقیقه شیرینی‌ها را در فر بگذارید تا خوب بپزند.
پس از گذشت ‌این مدت، شیرینی‌ها را از فر خارج کنید و اجازه دهید تا خنک شوند.
 مرحله هفتم: درست کردن فیلینگ شیرینی نسکافه‌ای
برای درست کردن فیلینگ شیرینی نسکافه‌ای، ابتدا خامه را درون یک ظرف مناسب بریزید و روی شعله گاز بگذارید و هم بزنید تا روان شود. سپس شکلات تخته‌ای را هم به قطعات کوچک تقسیم و به خامه اضافه کنید و هم بزنید تا زمانی که شکلات‌ها آب شده و با خامه مخلوط شوند. بعد گاز را خاموش کنید و بگذارید کمی ‌مخلوط خنک شود و بعد آن را در یخچال بگذارید تا زمانی که سفت شود. سپس مواد فیلینگ را از یخچال خارج کنید و با همزن بزنید تا فرم بگیرد.
 مرحله هشتم: تزیین شیرینی نسکافه‌ای
حالا مقداری از مواد فیلینگ فرم گرفته را بین دو تکه از شیرینی‌ها بگذارید. برای ‌این کار می‌توانید از قیف و ماسوره استفاده کنید.‌این کار را تا زمانی که همه شیرینی‌ها را با گاناش پر کنید ادامه دهید.

 نکته کلیدی
 در مرحله سوم تهیه شیرینی، اگر خمیرتان در کاسه همزن جمع نشد، می‌توانید حدود دو یا سه قاشق غذاخوری شیر به خمیر اضافه کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی