[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

قرارگاه واحد مدیریت اتباع خارجی احداث شود ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس بر لزوم احداث قرارگاه واحد جهت مدیریت اتباع خارجی تأکید کرد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در نشست مجازی شورای معاونین وزارت کشور به بیان مشکلات و مسائل استان پرداخت.
وی با اشاره به وجود ۵۰۰ هزار تبعه افغانستانی در استان فارس به‌ویژه شهر شیراز، اظهار داشت: در بحث مدیریت تبعه افغانستانی دچار سردرگمی هستیم و لذا نیاز است با دستور وزیر کشور یک سازمان یا قرارگاه مدیریتی واحد متشکل از دستگاه‌های مختلف جهت ساماندهی در کنار هم قرار گیرند تا مشکلات اقتصادی، امنیتی، قاچاق کالا و تأثیرات اعتقادات دینی و مذهبی آنها بر جامعه برطرف شود. 
نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه خواستار تسریع در تعیین تکلیف احکام فرمانداران و مدیران کلی شد که مدت‌هاست اسامی آنها به وزارت کشور ارسال شده است. 
دکتر ایمانیه در بحث قاچاق مواد مخدر نیز، لزوم ایجاد ایستگاه ایست‌و‌بازرسی به ویژه در شرق شیراز در شهرستان نی‌ریز، بخش قطرویه را ضروری دانست. 
همچنین امور تملیکی، انبارهای ستاد اجرایی و پارکینگ‌های پر از اجناس قاچاق از دیگر مواردی بود که استاندار فارس به آن اشاره کرد و افزود: این انبارها پر از اجناس مورد نیاز مردم است که بعضاً در شرایطی نگهداری می‌شود که در حال نابودی است؛ لذا نیاز است این اجناس آزاد شده و مورد استفاده مردم قرار گیرد. 
وی همچنین بحث نارضایتی پرسنل وزارت کشور در استان فارس را مطرح کرد و خواستار توجه وزارت کشور به ساماندهی این افراد شد. 
دکتر ایمانیه در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رنجبر که چند روز پیش به دست اراذل و اوباش به شهادت رسید، به اصلاح قانون حمل سلاح به شکل لایحه یا طرح دو فوریتی اشاره کرد و افزود: کمبود اداره نیروی انتظامی در حاشیه شهرهای بزرگ به‌ویژه شیراز، در تفرجگاه‌ها و شهرهای جدید از مشکلات جدی استان است که نیاز است کمکی به وضعیت لجستیک نیروی انتظامی شود. 
دکتر ایمانیه اصلاح ساختار معاون امور زیارتی استانداری و تغییر نام این معاونت به معاون زیارتی و گردشگری را لازم دانست و با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری مبنی‌بر توجه به گردشگری، زمینه سازی ساختار اداری برای تقویت این بخش در استان فارس را ضروری برشمرد. 
وی در ادامه بازگشایی دانشگاه‌ها را نیازمند تزریق اعتبارات مالی به آن‌ها دانست و گفت: گرچه در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا آموزش‌ها به صورت مجازی صورت می‌گیرد؛ اما بازگشایی دانشگاه‌ها نیازمند منابع مالی است. 
افزایش هشت برابری قیمت گاز و تعطیلی برخی صنایع از دیگر مواردی بود که دکتر ایمانیه به آن اشاره کرد و اظهار داشت: افزایش ناگهانی قیمت گاز کمر برخی از صنایع استان را شکسته و منجر به تعطیلی برخی کارخانه‌ها شده و جایز نیست که قیمت گاز برای همه صنایع به یک اندازه افزایش یاید؛ چرا که برخی صنایع قادر نیستند افزایش هشت برابری قیمت گاز را تحمل کنند. 
تعویق در پرداخت مطالبات پرسنل درمان نیز از موارد مورد اشاره استاندار فارس در جلسه با وزیر کشور و معاونان وی بود که دکتر ایمانیه خواستار توجه به این موضوع و رفع دغدغه پرسنل درمان شد. 
اختصاص عواید پالایشگاه‌های مستقر در عسلویه به شهرستان‌های لامرد و مهر که در مجاورت این پالایشگاه قرار دارند و عوارض دریافت می‌کنند، نیز از دیگر موارد ذکر شده توسط استاندار فارس بود. 
دکتر ایمانیه در این باره اظهار داشت: این دو شهرستان عوارض این پالایشگاه را دریافت می‌کنند و باید ۱۹ درصد عواید را نیز دریافت کنند در حالی که تا کنون رخ نداده و نیازمند بررسی است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی