[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

وزیر ورزش : برابری جنسیتی برای ما مهم است، روزنامه شیراز نوین

وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد، برابری جنسیتی در ورزش ایران از درجه اهمیت بالایی برای مسئولان و سازمان‌ها برخوردار است و در این راستا سازوکارهای موردنیاز سازماندهی شده است.
به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی در مصاحبه با تلویزیون ملی چین با اشاره به برگزاری المپیک زمستانی در این کشور اظهار داشت: بازی‌های افتتاحیه را مشاهده کردیم و این مراسم واقعاً هنرمندانه، منسجم و با فناوری پیشرفته برگزار شد. بازی‌های المپیک زمستانی 2022 پکن از جهات مختلف کاملاً متفاوت با سایر بازی‌های المپیک تابستانی و زمستانی ادوار گذشته بود.
وی افزود: در این دوره همه‌گیری ویروس کرونا و بحران‌های جهانی، طبق آنچه که در مراسم افتتاحیه احساس کردیم، وجود داشت و اعتقاد داریم بازی‌های المپیک زمستانی پکن منجر به القای نشاط و شادمانی به جهانیان و نزدیکتر کردن آنان به یکدیگر می‌شود. این امر ماهیت و عملکرد واقعی بازی‌ها و نیاز بالفعل ماست و هرگونه تلاش در جهت سیاسی کردن این رویداد باشکوه مردمی انحراف از اهداف و چشم‌اندازهای المپیک است. همان‌طور که بارها اعلام شده است، مجدداً همبستگی خود را اعلام می‌کنیم و برای کشور چین و سایر کشورهای شرکت‌کننده در بازی‌های المپیک زمستانی 2022 پکن آرزوی موفقیت داریم. وزیر ورزش و جوانان گفت: انتظار داریم از طریق بازی‌های المپیک در راستای توسعه همکاری‌های‌مان با سایر کشورها از جمله چین بهره‌برداری کنیم و فعالیت‌های ورزشی خود را توسعه دهیم. این امر یکی از اهداف سفر من به کشور زیبای چین است و در این راستا با برخی همتایان و مقامات کشورها نیز دیدار داشتیم. بازی‌های المپیک زمستانی پکن قطعاً ما را برای آینده‌ای مشترک با یکدیگر گرد هم می‌آورد.
سجادی با اشاره به حضور نمایندگان ایران در این رقابت‌ها خاطرنشان کرد: ورزشکاران ما کاملاً آماده هستند و امیدواریم تجارب بسیاری از این بازی‌ها کسب و در صورت امکان نتایج بی‌سابقه‌ای را به‌دست آورند. ایران پر از کوهستان‌های برفی و پیست‌های اسکی درجه یک است و امکانات بسیار زیادی برای اسکی حرفه‌ای دارا هستیم که برخی از این پیست‌ها مانند پیست بین‌المللی دیزین جزو بهترین پیست‌های دنیاست. قبل از شروع این رقابت‌ها برخی کانال‌های تلویزیونی چین در رابطه با آماده‌سازی ورزشکاران ایرانی گزارش‌هایی را ضبط کردند. وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: نهایت اقدامات جهت آماده‌سازی امکانات و تجهیزات برای تیم ایران و آماده‌سازی آن‌ها جهت اعزام به این مسابقات انجام شده است. ایران شمار زیادی از زنان ورزشکار را در رویدادهای ورزشی بین‌المللی همچون بازی‌های المپیک داشته است. نتایج اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای زنان ورزشکار ایرانی در رشته‌های ورزشی مانند فوتبال، تکواندو، کاراته، ووشو، بسکتبال و ... کاملاً مشهود است و در این رقابت‌ها نیز پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های المپیک زمستانی خانم عاطفه احمدی بود.
وی ادامه داد: عاطفه احمدی چهار سال پیش و در سن 17 سالگی درباره رؤیایش برای شرکت در بازی‌های المپیک صحبت می‌کرد و الان این ورزشکار به خاطر تلاش‌های خود و برنامه‌ریزی‌های ما در این المپیک توانسته حضور داشته باشد و برای او و سایر ورزشکاران زن شرکت‌کننده در المپیک پکن آرزوی موفقیت داریم.
سجادی گفت: برابری جنسیتی در ورزش ایران از درجه اهمیت بالایی برای مسئولان و سازمان‌ها برخوردار است و در این راستا سازوکارهای موردنیاز در مدارس، دانشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و زمینه‌های مرتبط را سازمان‌دهی کرده‌ایم و سعی داریم از هر فرصتی برای بهبود سطح ورزشکاران زن کشورمان استفاده کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی