[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

مدیر بنیاد مسکن استهبان: شروع عملیات اجرای پارک روستایی دستجرد، روزنامه شیراز نوین

فاز دوم عملیات اجرای پارک روستایی دستجرد از توابع شهرستان استهبان با اعتبار بالغ بر 5هزار میلیون ریال آغاز شد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان استهبان اجرای پارک روستایی را اقدامی در راستای توسعه و محرومیت زدایی توصیف کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، محسن ابراهیمی با بیان اینکه اجرای پارک‌های روستایی در راستای تأمین عدالت در توسعه است، گفت: ایجاد سهم عادلانه در روستاها اقدامی است که روستاییان انگیزه بیشتری برای ماندگاری در روستا داشته باشند. مدیر بنیاد مسکن شهرستان استهبان با بیان اینکه تعیین محدوده روستا و ایجاد زیرساخت‌ها در مناطق روستایی از کارکردهای بنیاد مسکن است، افزود: بنیاد در مناطق روستایی ضمن تعیین محدوده قانونی روستا و ارائه طرح و الگوی کاربری اراضی و طرح اصلاح معابر روستا، ضوابط مربوط به نحوه ساخت و ساز، ایمن سازی در مقابل سوانح طبیعی، تفکیک زمین و سایر ضوابط و مقررات کالبدی مورد نیاز را 
تعیین می‌نماید.
ابراهیمی با بیان اهداف مورد نظر از تهیه طرح‌های مذکور افزود: ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی از جمله اهداف این طرح‌هاست. ابراهیمی با بیان اینکه شهرستان استهبان دارای 27 روستا و تعداد 3 شهر است که بنیاد مسکن در این مناطق خدمات می‌دهد، افزود: تعداد خانوار روستایی دراین شهرستان 5هزار و 466 خانوار، جمعیت روستانشین  20هزار و 91 نفر و تعداد خانوار بهره مند از طرح ویژه 3هزار و 360 خانوار است.
به گفته وی، میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان در سال گذشته 310میلیارد ریال، وام تعمیری یک‌هزار و 50 فقره، تسهیلات بلاعوض 406 فقره، تسهیلات مسکن محرومین 50 فقره و وام حوادث شهری و روستایی 110 فقره بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی