[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

کاشت «پاپایا» برای دومین ‌بار در نی‌ریز، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز از کاشت پاپایای بذری برای دومین بار در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی‌ریز، علیرضا بصیری گفت: کاشت این محصول به‌صورت گلخانه‌ای و در سطح 5هزار مترمربع در خردادماه سال جاری انجام شده است.
به‌گفته وی، رقم این گیاه از نوع Red Lady است و زمانی که به ارتفاع یک متری می‌رسد، شروع به گل‌دهی می‌کند و معمولاً ۱۲ ماه پس از کاشت، اولین محصول آن به ‌دست‌ می‌آید. او تصریح‌کرد: پاپایا که در ایران به خربزه‌درختی معروف شده، میوه‌ای استوایی است؛ گیاهی دوپایه بوده و با بذر تکثیر می‌شود که نیاز به دما و رطوبت بالا دارد. این گیاه شبیه به انبه و با مزه شیرین است و بسته به شرایط، هر درخت بیست تا صد عدد میوه تولید می‌کند که وزن هر کدام، دویست‌و‌پنجاه تا پانصد گرم است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی‌ریز یادآور شد: این محصول گلخانه‌ای از نوع رقم «پاکوتاه بنگالی»، در سال 1399، برای نخستین‌بار در فارس و نی‌ریز به‌ ثمر نشست و این استان را در چرخه تولیدکنندگان جهانی میوه پاپایا قرارداد. بصیری همچنین اضافه‌کرد: پاپایا بومی مناطق گرمسیری آمریکا و مکزیک است و در کشورهای هند، آفریقای جنوبی، سریلانکا و فیلیپین هم پرورش داده می‌شود که کاشت آن در ایران برای اولین بار در شهر یزد انجام‎ شد و دارای خواص فراوان از جمله تقویت سیستم ایمنی، گوارش، بینایی و کنترل قند خون است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی