[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

استاندار فارس : امنیت جامعه با ورزش محقق می‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در دیدار رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی، با ارائه پیشنهادهایی بر ایجاد رقابت میان مردم در جهت روی آوردن به ورزش تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار با رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی، بیماری‌های غیر واگیر را یکی از مهمترین مشکلات جامعه امروز و یکی از علل اصلی مرگ و میر عنوان کرد.
وی سکته‌های قلبی و مغزی را در رأس بیماری‌های غیر واگیر به‌عنوان عامل اصلی مرگ و میر عنوان کرد و افزود: این بیماری‌ها ۶ فاکتور دارند که کم تحرکی یکی از فاکتورهای بسیار مهم آن است. در کنار آن چاقی، دیابت، فشارخون، بالا بودن چربی خون و مصرف دخانیات نیز از دیگر عوامل بیماری‌های غیر واگیر است.
نماینده عالی دولت در فارس، افزود: قطعاً ورزش عاملی مهم و تأثیرگذار در سلامت مردم به شمار می‌رود؛ چراکه ورزشکاران کمتر دخانیات مصرف می‌کنند، چربی و فشار خون کمتری نیز دارند لذا ورزش اگر همگانی باشد می‌توان انتظار داشت که بر سلامت عمومی‌ نیز تأثیرگذار باشد.
دکتر ایمانیه در ادامه با اشاره به اینکه وزارت ورزش به لحاظ بودجه‌ای در شرایط مناسبی قرار ندارد، گفت: تقدیم لایحه دوفوریتی حمایت از ورزش به مجلس شورای اسلامی ‌بسیار مؤثر خواهد بود؛ چراکه به نظر نمی‌رسد نماینده‌ای از آن دفاع نکند.
استاندار فارس در ادامه با تأکید بر ایجاد رقابت میان سازمان‌ها اظهار داشت: ۵۲ سازمان شاخص در استان وجود دارد که می‌توان هر هفته با یک سازمان هماهنگ و برنامه پیاده‌روی و ورزش را برگزار کرد.
وی در ادامه به استفاده از ظرفیت خیرین در اجرای پروژه‌های ورزشی تأکید کرد و گفت: چنانچه خیّری بخواهد در حوزه ورزش سرمایه‌گذاری کند می‌توان این سرمایه‌گذاری را جهت‌دهی کرد تا به‌جای فضاهای سرپوشیده از فضاهای روباز که می‌تواند در اختیار عموم مردم قرار گیرد، بهره برد، برای نمونه می‌توان به خیّری اشاره کرد که اخیراً ورزشگاه ماهان را ساخته است و قصد دارد نسبت به ساخت دو ورزشگاه در هر ۱۱ منطقه شهرداری مخصوص بانوان و آقایان اقدام کند.
وی گفت: مشخص کردن گروه‌های سنی مختلف و برنامه‌ریزی برای اقشار نیز می‌تواند در جهت دهی بهتر به ورزش همگانی تأثیرگذار باشد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه یکی از بهترین راه حل‌های حفظ امنیت کشور، روی آوردن به ورزش است، گفت: امیدواریم که با کاهش کرونا زمینه بازگشت به زندگی عادی و شروع جدی‌تر ورزش به ویژه ورزش همگانی فراهم شود.
او ارائه لایحه‌ای به شورای شهر به منظور توجه بیشتر به بحث ورزش همچون ساخت پیاده راه‌های سلامت را راه حلی مؤثر خواند و گفت: شیراز با اجرای جدی این موضوع می‌تواند به عنوان الگویی قابل تسری به سایر شهرها مطرح شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی