[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

پیش‌قراولان توافق ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: ارتباطات دوستانه ایران و عمان در چند دهه گذشته همواره بر اساس دوستی و احترام بوده و این در حالی است که استان فارس و عمان ظرفیت‌های اقتصادی مشترک بسیاری دارند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی استان فارس، جلسه‌ای با حضور فعالان اقتصادی استان باطنه جنوبی عمان، مدیران و فعالان اقتصادی استان فارس تشکیل شد و راهکارها و ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری دو طرف با هدف گسترش مراودات اقتصادی، بررسی مزیت‌های اقتصادی و حضور کالاهای ایران و استان فارس در این کشور و بالعکس بحث و تبادل نظر شد.
جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی استان فارس در این جلسه با بیان اینکه استان فارس از قدیم تاکنون نقش ویژه‌ای در ارتباط بین ایران و عمان داشته است، افزود: امیدواریم که روابط تجاری ایران و عمان به ویژه استان فارس روز به روز گسترده‌تر شود. این درحالی است که در سال جاری ۶۵ درصد رشد صادرات به عمان داشتیم. 
رازقی با بیان اینکه حجم صادرات استان فارس در ۱۱ماهه اخیر به نسبت سال گذشته نیز رشد قابل توجهی داشته است، ادامه داد: آنچه از استان فارس به عمان صادر شده، شامل سیمان، لبنیات، زعفران، شیرآلات صنعتی، کاشی، سرامیک، فرش، پوشاک، کنسروجات و میوه‌جات بوده است. وی اضافه کرد: در این سفر علاوه بر اینکه توانمندی استان فارس به نمایش گذاشته می‌شود، تقاضا می‌شود با توجه به حضور بسیار عمانی‌ها برای دریافت خدمات پزشکی به استان فارس برای بهبود این روابط و گردشگری سلامت پیشنهاداتی مطرح شود. 
او تصریح کرد: استان فارس بزرگ‌ترین مرکز پیوند را دارد؛ به نحوی که تعداد پیوندهای کبد انجام شده در هر سال همیشه در رتبه اول دنیا بوده است. رئیس اتاق بازرگانی استان فارس در پایان ابراز امیدواری کرد که این سفر برای عمان و ایران به ویژه استان فارس پربرکت باشد. حمود السعدی رئیس اتاق بازرگانی استان باطنه جنوبی عمان نیز در این دیدار با تشکر از اتاق بازرگانی استان فارس برای برنامه‌ریزی این سفر گفت: انتخاب اتاق بازرگانی شیراز انتخاب خوبی بوده است؛ چراکه ارتباطات تاریخی بین شیراز و عمان وجود داشته و همچنین قوانین سرمایه‌گذاری در عمان متناسب با قوانین بین‌المللی اصلاح شده است. السعدی بیان کرد: از مهم‌ترین قانون‌های تأسیس شرکت با سهام صددرصد است؛ به گونه‌ای که بعد از تأسیس شرکت، فرد تأسیس‌کننده می‌تواند مانند یک فرد عمانی کار کند. 
وی با اشاره به امکانات کشور عمان در زمینه تجارت تصریح کرد: کشور عمان بنادر زیادی با امکانات دارد و نزدیکی این بنادر با فرودگاه از نقاط قوت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی