[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

بورس تسهیلات ازدواج ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس در تشریح مصوبات این کمیسیون گفت: کمیسیون تلفیق در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه، تبصره ۱۶ این لایحه را در خصوص تسهیلات تکلیفی بررسی و تصویب و بر اساس آن میزان تسهیلات برای ازدواج، فرزندآوری و حمایت از اشتغال را تعیین کرد.
وی ادامه داد: به موجب این مصوبه، بانک مرکزی مکلف شد تا از محل صددرصد مانده سپرده‌های قرض‌الحسنه و ۱۰۰ درصد سپرده‌های جاری شبکه بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه را از طریق بانک‌های عامل پرداخت کند و بانک‌ها نیز مکلف‌اند مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، حداکثر با اخذ سفته از متقاضی یا فقط یک ضامن به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.
زارع نماینده آباده، بوانات و خرم بید تصریح کرد: با موافقت کمیسیون تلفیق، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها بر اساس قانون جوانی جمعیت ۱۲۰میلیون تومان و با دوره بازپرداخت ۱۰ساله خواهد بود و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای زوج‌های زیر سن ۲۵ سال و زوجه‌های زیر سن ۲۳ سال ۱۵۰میلیون تومان 
تعیین شد.
این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: همچنین به موجب این مصوبه، تسهیلات قرض الحسنه برای فرزندآوری به ازای فرزند اول ۲۰میلیون تومان، به ازای فرزند دوم ۴۰میلیون تومان، به ازای فرزند سوم ۶۰میلیون تومان، به ازای فرزند چهارم ۸۰میلیون تومان و به ازای فرزند پنجم به بعد ۱۰۰میلیون تومان پرداخت خواهد شد که در خصوص تولد فرزندان دوقلو و بیشتر نیز به ازای هر فرزند یک وام تعلق خواهد گرفت. سخنگوی کمیسیون‌ تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس اظهار کرد: تلفیق بودجه همچنین در حوزه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن با بازپرداخت حداکثر ۲۰ساله برای خانواده‌های فاقد مسکن که در سال ۱۳۹۲ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر شده یا می‌شوند نیز به میزان ۲۲۰میلیون تومان در نظر گرفتند. وی ادامه داد: اعضای کمیسیون تلفیق بودجه، برای تأمین جهیزیه کالای ایرانی مبلغ ۳هزار میلیارد تومان به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اختصاص دادند. زارع گفت: بر اساس مصوبه دیگر این کمیسیون، بانک مرکزی مکلف شد برای حمایت از اشتغال از طریق بانک‌های عامل مبلغ دوهزار هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه را از محل ۱۰۰ درصد مانده سپرده‌های قرض‌الحسنه و صد درصد سپرده‌های جاری شبکه بانکی و سایر منابع اختصاص دهد.
این نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: همچنین مبلغ ۲۰هزار میلیارد تومان به کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۷هزار میلیارد تومان به سازمان بهزیستی کشور برای حمایت از مشاغل خرد اختصاص پیدا کرد. سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس بیان کرد: اعضای کمیسیون تلفیق، در راستای حمایت از اشتغال دانش بنیان و صنایع خلاق در کشور و تمامی استان‌ها با اولویت مناطق محروم مبلغ ۷هزار میلیارد تومان در نظر گرفتند تا نظام بانکی با معرفی صندوق نوآوری و شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان اخلاق و طرح‌های مصوب پرداخت کند.
وی تأکید کرد: کمیسیون تلفیق در راستای حمایت از بیماران صعب‌العلاج نیز بانک مرکزی را مکلف کردند تا با تعیین مبلغ ۲۰هزار میلیارد تومان از منابع پس انداز و جاری قرض‌الحسنه و جاری شبکه بانکی جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به صندوق بیماری بیماری‌های خاص و صعب العلاج برای کمک به بیماران صعب‌العلاج، سرطانی، خاص و زوج‌های نابارور و مبلغ ۵۰۰میلیارد تومان جهت پرداخت بیماران فقیر و تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) سازمان بهزیستی و هلال احمر اختصاص دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی