[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

تیم مذاکره‌کننده بر رفع تحریم‌های اصلی متمرکز باشد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، فریدون عباسی با اشاره به معافیت تحریم‌های فعالیت هسته ای غیرنظامی ایران از سوی دولت بایدن، گفت: استفاده از عبارت «فعالیت هسته ای غیرنظامی» فریب است؛ ایران فعالیت هسته ای نظامی نداشته و ندارد.
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تحریم‌ها درباره رآکتور بوشهر نامفهوم است؛ چرا این راکتور باید تحریم می‌شد؟ ایران و روسیه برای این رآکتور قرارداد داشتند. غربی‌ها به خصوص آلمانی‌ها در راستای خواسته آمریکا به تعهدات خود در رآکتور بوشهر عمل نکردند. در حالی که قرارداد رسمی ایران و روسیه هیچ نقطه پنهانی نداشت.
وی اظهار داشت: رآکتور اراک یک رآکتور 40 مگاوات آب سنگین بود که با نظر آمریکایی‌ها تغییر شکل داده شده است؛ در حالی که طرح مورد نظر آمریکایی‌ها در این رآکتور پیاده شده بود، چرا در سال 94 تحریم‌ها را رفع نکردند.
این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه رفع تحریم‌های فعالیت هسته ای بی اثر است، عنوان کرد: رآکتور تهران، رآکتور تحقیقاتی ساخت آمریکایی‌ها بود و در دوران پس از انقلاب اسلامی، آمریکایی‌ها مانع تحویل سوخت از سوی سایر کشورها به این رآکتور شدند؛ حالا چه اتفاقی افتاده که رآکتور تهران را از تحریم خارج می‌کنند؟
عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: چنین معافیتی فاقد ارزش است. گروه مذاکره کننده ما باید بر روی رفع تحریم‌های اصلی متمرکز باشند. همه تحریم‌ها مطابق آنچه در برجام قول داده اند، باید برداشته شود. معافیت تحریم‌های فعالیت هسته ای غیرنظامی بیشتر فریب تبلیغاتی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی