[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

اوج گیری اُمیکرون در فارس ، روزنامه شیراز نوین

 مشاور عالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد:
اوج گیری اُمیکرون در فارس 

دکتر نجابت : اُمیکرون کودکان را درگیر کرده است ، والدین برحفظ فاصله اجتماعی تأکید کنند 

نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با هشدار مشاور عالی سرپرست دانشگاه در زمینه رشد آمارهای مربوط به کروناویروس در فارس همراه بود.
 به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمود نجابت» در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، با بررسی آمارهای بیماری کووید۱۹ در استان، از افزایش موارد بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان طی روزهای گذشته خبر داد و بستری ۲۶۸ بیمار جدید در بیمارستان های فارس طی ۲۴ ساعت گذشته را هشداری جدی برای اوج گیری کروناویروس در استان برشمرد. او در ادامه، با بیان اینکه بیشتر مراجعان به مراکز ۱۶ ساعته استان، دارای نشانه های اُمیکرون هستند و سویه جدید کروناویروس، کودکان را نیز درگیر می کند، از والدین خواست نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران توجه بیشتری داشته باشند و در شرایط کنونی، حامی سلامت خود و فرزندانشان و همراه مدافعان سلامت باشند.  مشاور عالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از سخنان خود در نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه، از مردم استان خواست برای حفظ سلامت خود، خانواده و اطرافیان، از حضور در تجمعات و اماکن شلوغ که زمینه را برای انتقال سریع تر بیماری در جامعه و شیوع گسترده آن فراهم می کند، خودداری کنند. دکتر نجابت افزود: مردم در صورت داشتن علائم بیماری، از خود درمانی بپرهیزند و به مراکز ۱۶ ساعته سطح استان مراجعه کنند.
او همچنین با اشاره به اینکه درصد بالایی از جانباختگان کرونا افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده اند، بر اهمیت تکمیل واکسیناسیون و دریافت دُز سوم واکسن از سوی مردم استان تأکید کرد.
مشاور عالی سرپرست دانشگاه اضافه کرد: مراکز واکسیناسیون علیه کروناویروس در تمام نقاط استان آماده تزریق واکسن به مراجعان هستند و در شهر شیراز نیز در حال حاضر ۴۳ مرکز واکسیناسیون کرونا فعال است که امیدواریم شاهد مراجعه تمامی افراد گروه هدف برای تکمیل برنامه واکسیناسیون با دریافت دز سوم واکسن باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی