[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

مسکن ملی یک مأموریت است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به اجرای طرح مسکن ملی گفت: تحقق اجرای مسکن ملی یک مأموریت است که شهرداران باید نسبت به اجرای آن با دستگاه‌های متولی اهتمام لازم را داشته باشند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه صبح دیروز در جمع شهرداران استان فارس، اظهار داشت: همکاری در اجرای طرح مسکن ملی در شهرستان‌های استان یک مأموریت کلان است که تمامی مدیران دستگاه‌های دولتی و شهرداران مکلف به اجرای آن هستند و باید برای تحقق آن تلاش شبانه‌روزی داشته باشند.
استاندار فارس در ادامه تأکید کرد: برخی از مدیران برای انجام هر خدمتی منتظر ابلاغ دستورالعمل هستند؛ درحالی‌که باید راه پیدا کنیم، بن‌بست‌ها را بشکنیم و برای محقق شدن آن مشکل چاره جویی کنیم.نماینده عالی دولت در فارس توسعه فضای سبز با استفاده از گیاهان کم‌آب‌بر را موضوعی مهم دانست و افزود: مسولان آبفا و شبکه‌های فاضلاب شهری باید با همکاری شهرداران علاوه بر توسعه فضای سبز، نسبت به کاشت گیاهان کم آب بر برنامه ریزی دقیقی داشته باشند؛ زیرا منابع آبی هر منطقه متفاوت خواهد بود و نباید منابع آبی را هدر بدهیم. وی ادامه داد: زیباسازی بیش از آنکه به منابع مالی نیاز داشته باشد، نیازمند سلیقه است؛ لذا در حوزه زیباسازی به‌ویژه در آستانه نوروز، سلیقه به خرج دهید و از کمک و همراهی مردم هم بهره‌مند شوید. استاندار فارس، با بیان اینکه شهرداری تلاشی همه‌جانبه است، افزود: برخی شهردارها فکر می‌کنند فقط مسئول حوزه عمرانی شهر هستند؛ درحالی‌که حوزه‌های فرهنگ، سلامت و ورزش نیز اهمیت دارند؛ چراکه شهری که مردمش اهل فرهنگ و هنر و ورزش باشند، سالم‌تر هستند و قطعاً شهردار آن شهر موفق‌تر عمل کرده است. وی آموزش شهرداران و اعضای شورای شهر را محور این همایش دانست و افزود: در سال ۱۴۰۱ برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی باید سازوکار پیدا کند و نسبت به انتشار نشریه الکترونیک هفتگی به جهت انتقال تجارب و همچنین معرفی بهترین عملکردها به‌عنوان الگو اقدام شود و به بهترین‌ها جوایزی نیز اهدا شود. کمبود ماشین‌آلات، محور بعدی سخنان استاندار فارس بود که وی در این باره از اختصاص بودجه توسط مجلس خبر داد و گفت: کمبود ماشین‌آلات آتش‌نشانی، اتوبوس، مینی‌بوس در برخی شهرها وجود دارد که با اختصاص بودجه مجلس امیدواریم سهم مناسبی به فارس تعلق گیرد. استاندار فارس نسبت به رفع برخی دغدغه‌های شهرداران قول مساعدت داد و گفت: پیگیری صدور احکام و تبدیل وضعیت‌ها و پیگیری اخذ مجوز قیر رایگان در دستور کار قرار داده شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی